Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vídeň nezná zimní spánek. Začátek roku je nabitý akcemi!

Linda Svobodová

Linda Svobodová

6. 2. 2011

Krásné ale i hektické období Vánoc skončilo a rok 2010 je už pouhou vzpomínkou. To ovšem pro hlavní město Rakouska neznamená, že nastává období klidu. Právě naopak, začátek roku 2011 bude událostmi přímo nabitý.

FOTO: Belvedere

Belvedere, Foto: Linda Svobodová, Topzine.cz

Sotva z historického Radničního náměstí ve Vídni zmizely poslední stánky vánočních trhů, vyrostla na něm obrovská ledová plocha. Po více než dva měsíce si bruslařští nadšenci budou moci vychutnávat opravdový ledový sen v místech, kudy kráčela rakouská historie. Na 6 000 metrech čtverečních čeká návštěvníky neopakovatelná atmosféra. Zvláště noční bruslení na osvětlené ledové ploše s radniční budovou v pozadí každoročně láká stovky návštěvníků. Turisté, kteří do Vídně přijedou bez bruslí, nemusí zoufat – bruslařské vybavení pro děti i dospělé se dá zapůjčit přímo na místě.

Výstavy, obrazy i koncerty

Ti, co preferují teplo, se mohou jít ohřát na některou z výstav klasického i moderního umění. Do konce února je v Kunst Haus Wien k vidění průřez dílem švýcarského fotografa Reného Burriho. Ten se proslavil zejména portrétem Ernesta Che Guevary a dalších osobností jako je Pablo Picasso nebo Winston Churchill.

Galerie v zámečku Belvedere vystavuje vlastní sbírku děl secesního sochaře Augusta Rodina. Tamtéž mohou návštěvníci obdivovat evropskou modernu. Jsou zde vystavena díla kubistů, futuristů a kinetistů jako jsou František Kupka, Fernand Léger nebo Giacomo Balla. Rok 2011 se v Belvederu ponese ve znamení portrétů a autoportrétů Egona Schieleho, z nichž některé budou v Rakousku vystaveny vůbec poprvé.

FOTO: Karlskirche, Vídeň

Karlskirche, Vídeň, Foto: Linda Svobodová, Topzine.cz

I letos do vídeňské Stadthalle zavítají hudebníci ze všech koutů světa. Začátkem roku vystoupí kubánské legendy Buena Vista Social Club, popová hvězdička Katy Perry a britský krasavec James Blunt. Během celého roku si milovníci hudby budou moci užít přes třicet koncertů hvězd různých hudebních žánrů.

A komu by snad v brzkých ranních hodinách z té přemíry kultury vyhládlo, může si dopřát proslulou sýrovou klobásu v jednom z nesčetných stánků. U muzea Albertina v centru města si vedle sebe klobásku a pivo svorně vychutnávají bezdomovci společně s návštěvníky diskoték a svátečně oblečenými diváky z nedaleké opery.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vídeň nezná zimní spánek. Začátek roku je nabitý akcemi!