Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Více intrik a bitev. Režisérská verze Robina Hooda nyní na DVD

Jiří Hannich

Jiří Hannich

2. 10. 2010

Pro historický velkofilm je to určitě správné spojení: Ridley Scott a Russell Crowe spolu před deseti lety natočili Gladiátora, jenž si vysloužil celkem pět Oscarů. Teď se vrací s nevšedním vyprávěním o zrození jedné velké legendy – Robinu Hoodovi. Na DVD vychází režisérská verze filmu se šestnácti minutami, které jste neviděli v kinech.

Russell Crowe jako Robin Hood, Zdroj: distributor filmu

Film

Lučištník Robin se pro žold účastní obléhání francouzského hradu po boku anglického krále Richarda I. Lví srdce. Když je ale panovník zabit, Robin se rozhodne odjet domů. Shodou okolností dostane do rukou královskou korunu, kterou pod cizí identitou odveze do Londýna, aby ji zde předal Richardovu nástupci na trůnu Janovi. Povinnosti však Robina zavedou také do Nottinghamu, kde se setká s místním despotickým šerifem, vdovou Marion a jejím tchánem, který Robinovi odhalí, proč se stal sirotkem.

V Londýně se však mezitím dají věci do pohybu: Jan se ukáže jako velice slabý vládce, když proti sobě nechá poštvat anglickou šlechtu a poskytne tak Francouzům v čele s králem Filipem ideální příležitost k invazi. Anglie se musí sjednotit, aby uhájila vlastní nezávislost. Lid musí prosadit svá práva, aby žil svobodně. Robin přijímá úlohu vojevůdce i morální autority a pouští se do bitvy za blaho národa. Hlavního hrdinu si pochopitelně zahrál Russell Crowe, jemuž zdatně sekundují Cate Blanchett a Max von Sydow.

Robin se zamiloval do Marion (C. Blanchett)

DVD

Kromě toho, že samotný film je delší o šestnáct minut než verze, jež se promítala v kinech, nabízí disk také scény vystřižené z důvodu dějové nekoncepčnosti, přičemž důvod jejich nezařazení vysvětluje komentář střihače. Dvoudisková edice rovněž obsahuje film o filmu, trailery a TV spot.

Žánr: Akční/Drama/Historický

Stopáž: 156 minut (režisérská verze)

Režie: Ridley Scott

Hrají: Russell Crowe, Cate Blanchett, Mark Strong, Max von Sydow aj.

Zvuk: český, anglický, maďarský (Dolby digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Povstat znovu a znovu (film o filmu), vynechané scény, trailer, TV spot

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Více intrik a bitev. Režisérská verze Robina Hooda nyní na DVD