Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Vhodné osvětlení do kanceláře hraje důležitou roli z hlediska výkonnosti zaměstnanců

Máte-li vlastní firmu, určitě minimálně část zaměstnanců pracuje v kancelářích. V nich je důležité zajistit kvalitní pracovní podmínky. Nejedná se přitom jen o moderní kancelářské přístroje, ale rovněž třeba o správné osvětlení místností. Tato záležitost je bohužel často a neoprávněně opomíjena.

Vliv nevhodného osvětlení na zdraví a vitalitu zaměstnanců je zřejmý

Špatné světlo v kanceláři může být pádným vysvětlením toho, proč se lidé, kteří v ní pracují, často cítí unavení. To se pak samozřejmě projevuje v jejich výkonech. Kancelářské osvětlení tedy rozhodně není něčím, co byste měli podceňovat.

Důležité je, aby místnost byla pokud možno osvětlena rovnoměrně, dostatečně silně, avšak přirozeně. Příliš silné žárovky a zářivky mohou být kontraproduktivní, tma pro změnu navozuje pocity únavy, ospalosti a sešlosti, nehledě na zvýšený stres.

Druhy světel vhodných do kancelářských objektů

Nejlepší volbou je zářivkové svítidlo. Světlo je pak totiž maximálně rovnoměrně rozprostřené. Použijte však moderní LED trubice, které přinášejí přirozenější barvu světla a mají také lepší jas oproti klasickým zářivkám. Liniové osvětlení lze zajistit skrze efektivní LED panely. Obecně se pak dá mluvit o tom, že LED osvětlení do kanceláří nepochybně patří. Je totiž úsporné, oproti běžným zářivkám a žárovkám lze snížit spotřebu elektrické energie klidně až o desítky procent. Ano, LED kancelářské osvětlení možná vyjde dráž, ovšem počítejte s tím, že vám bude sloužit mnohem delší dobu, takže se v konečném důsledku patrně vyplatí.

Vysoké stropy? Pomozte si vytvořením podhledů

Při výběru kancelářského osvětlení záleží na rozměrech místnosti, dále na výšce stropu. Jsou-li stropy hodně vysoké, uvažujte o instalaci podhledových svítidel, do nichž je možné použít zmíněné liniové osvětlení a LED trubice.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vhodné osvětlení do kanceláře hraje důležitou roli z hlediska výkonnosti zaměstnanců