Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Věže stále součástí architektury. Renzo Piano představil nový projekt

Martina Knapová

Martina Knapová

17. 12. 2014

Evropská města si nepřestávají pohrávat s výškou budov. Zamýšlené projekty vesměs tento atribut nepostrádají a vypínají se k nebesům. Stejně tak tomu bude i s novým projektem věhlasného architekta Renza Piana, který v pařížském XVII. okrsku dokončí budovu v roce 2017.

Palais de la justice, Renzo Piano, Paříž, Zdroj: www.clichy-batignolles.fr

Palais de la Justice, Renzo Piano, Paříž. Zdroj: www.clichy-batignolles.fr

Budoucí Palais de la Justice des Batignolles sice nebude lámat výškové rekordy, ale stejně bude stěží přehlédnutelný díky svému designu. K výšce kolem 160 metrů by měl dosáhnout zhruba za dva roky. Budově, jež vyroste v jednom z krajních pařížských obvodů, budou dominovat vegetabilní motivy.

Renzo Piano, pro cizince známý především jako stavitel Centre Pompidou, se nebál při navrhování nové budovy inspirovat přírodou. Exteriéru by měly dominovat terasy porostlé dřevinami a květinami. Díky takto provedenému návrhu by měla stavba oživit jinak mírně unylou čtvrť s kancelářskou a bytovou zástavbou.

Po aféře s další zamýšlenou stavbou, která se měla v Paříži postavit, jsou ale architekti s výškou opatrnější. Projekt budovy nazvané La Tour Triangle byl zatím odložen kvůli silným kritikám.

La Tour Triangle, Paříž, Zdroj: www.metronews.com

La Tour Triangle, Paříž. Zdroj: www.metronews.com

Uvidíme tedy, jaké další výškové stavby v Paříži vyrostou. V procesu realizace se též nachází projekt oblíbeného architekta Jeana Nouvela. Jeho stavba obrovského kancelářského komplexu však trochu vázne a definitivní termín dokončení se posunul na rok 2019.

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Věže stále součástí architektury. Renzo Piano představil nový projekt