Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Věž Burdž Chalífa v Dubaji. Výhled z nejvýše položené pozorovací plošiny

Martina Knapová

Martina Knapová

4. 11. 2014

Trendem současné architektury jsou prosklené budovy, které se snaží svou výškou překonat své předchůdkyně. Tato pomyslná soutěž probíhá po celém světě. Podívejme se tedy na některé zajímavosti ohledně nejvýše položené pozorovací plošiny na světě nacházející se na věži Burdž Chalífa v Dubaji.

Burj Khalifa, Dubaj, Zdroj: www.gentside.com

Burdž Chalífa, Dubaj. Zdroj: www.gentside.com

V centru Dubaje byla nedávno zpřístupněna nová pozorovací plošina ve 148. patře budovy zvané Burdž Chalífa. Návštěvníkům se po zdolání převýšení přes 500 m rozprostře neuvěřitelný výhled na okolní městskou scenérii Dubaje, který byl jako rychle se rozvíjející město miliardářů zbudován relativně nedávno.

Cesta nahoru do nejvyššího patra zabere několik minut a je třeba využít dva výtahy. V nabídce je ovšem také zrychlená verze přepravy, která je samozřejmě dražší. Pozorovací plošina byla již zaznamenána jako nejvýše položená i v Guinnessově knize rekordů.

Výhled z věže, Zdroj: www.gizmondo.com

Výhled z věže. Zdroj: www.gizmondo.com

Vyjet nahoru, téměř k nebesům, není zdaleka levnou záležitostí, jelikož cena lístků se pohybuje v přepočtu zhruba od 750 Kč až do 1800 Kč za rychlejší výtah. Částka za dítě je dobrovolná. Samozřejmě po zaplacení ceny vstupenky je o vás náležitě postaráno, nahoře se nachází luxusně zařízený salon k odpočinku.

Zajímavostí jsou zejména noční prohlídky, které jsou umožněny pravidelně. Díky nim je možné spatřit nádherně osvětlenou Dubaj nebo spatřit představení proslulé tamní vodní fontány, jejíž výstavba rovněž stála nemalé peníze.

Burj Khalifa, Dubaj, Zdroj: www.huffingtonpost.fr

Burdž Chalífa, Dubaj. Zdroj: www.huffingtonpost.fr

Věž Burdž Chalífa tak unikátním způsobem zapadá do rázu moderního města, v němž každá nová stavba musí nést alespoň nějaké přízvisko „nej“.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Věž Burdž Chalífa v Dubaji. Výhled z nejvýše položené pozorovací plošiny