Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Vetřelec napadl Prahu! Jameson Cult Film Club se převlékl do slizu

Redakce

Redakce

1. 12. 2010

Jameson Cult Film Club - La FabrikaVe čtvrtek 11. listopadu se klub La Fabrika v pražských Holešovicích proměnil v doupě plné slizu, prapodivných světel a zvuků. Konal se zde první večer kultovní zábavy, respektive promítání jednoho z mnoha kultovních filmů, a to konkrétně Cameronových Vetřelců.

Jameson Cult Film Club - La Fabrika

Jameson Cult Film Club - La Fabrika, Zdroj: Pleon Impact

Tato událost má kořeny ve Velké Británii a v České republice se konala poprvé. Cílem pořádání takovýchto večerů je oslovení fanoušků především kultovních filmů. Tento premiérový večer Jameson Cult Film Clubu byl pouze pro zvané hosty, ovšem již zanedlouho, v roce 2011, si budeme moci vychutnat další –  za cenu 99,-, ve které je zahrnut i drink zdarma.

Jaké to bylo?

Do klubu se vstupovalo postranním vchodem, kde nás s baterkou v ruce vedla jistá osoba ženského pohlaví, a to uličkou opravdu prapodivnou. Ulička to byla velice úzká a vzhledem k mé výšce také nízká, a co především, tvořená z průhledných fólií evokujících sliz. Na konci uličky jsme museli projít, zkontrolováni laserem, aby bylo ověřeno, zda právě my jsme ti praví fanoušci, zda nejsme vetřelci. Při vstupu do sálu La Fabriky jsme si připadali opravdu jak v jiném světě – stěny vyzdobeny opět dekoracemi připomínajícími táhlý sliz, spousta zelených světel, atmosférická hudba a kosmické jídlo.

Jameson Cult Film Club

Vchod do sálu

Následné promítání filmu Vetřelci režiséra Davida Camerona bylo ve vysoké kvalitě Blu-ray disku. Sál La Fabriky je uzpůsoben tak, že si člověk připadá tak trochu jako v letním kině. Ovšem se všemi dekoracemi, světly a zvuky je divák dokonale vtažen do děje filmu a na takový večer se opravdu nedá zapomenout. Pro mě rozhodně nejlepší filmový zážitek!

Pro ty z vás, kteří by měli zájem něco takového zažít, tu budou v roce 2011 další dvě promítání a registrace na ně probíhá na stránkách Jameson Cult Film Clubu, kde naleznete i další informace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vetřelec napadl Prahu! Jameson Cult Film Club se převlékl do slizu