Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Veterinář zvířata nerozlišuje. Pes, kočka i králík jsou pacienti, ze kterých kouká dost peněz

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

22. 9. 2010

Spousta lidí má dnes nějakého domácího mazlíčka, ať už jde o nejrozšířenější psy a kočky, či různé hraboše, pavouky nebo hady. Pokud onemocní, nepřináší to jen velké starosti, ale také pořádné výdaje.

FOTO: Kočka

Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

V ordinacích veterinárních lékařů se ceny samozřejmě liší, ale vězte, že už za vstup do ordinace platíte mnohdy v řádech stokorun. Jakmile se veterinář zvířete dotkne, naskakuje každou minutou další cifra.

A co teprve, když máte zvířátko s úrazem, které potřebuje ultrazvuk, případně rentgen. To už budou za první číslicí minimálně tři nuly.

Léky, injekce, náplast, to vše budete mít na svém účtu při odchodu z veteriny naúčtováno. A když jedete na pohotovost pro zvířecí miláčky, připlatíte si v průměru 300 korun.

Operace za tisíce

Nejhorší bývají operace. Tam už s několika tisíci počítat musíte, i kdyby šlo jen o menší zákrok. Chirurgie se ve světě zvířat tvrdě platí.

Leckdy ani není jistota, že chirurgický zákrok zvířátku pomůže nebo mu zachrání život. Pro představu, operace páteře kočky se pohybuje kolem dvaceti tisíc korun.

Buďte tedy na své mazlíčky opatrní, aby je nesrazilo auto, a dejte je včas očkovat, respektive přeočkovat, aby nemohli dostat žádnou zákeřnou zvířecí nemoc. Nebyl by to pak nápor jen na vaši i mazlíčkovu psychiku, ale také na peněženku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Veterinář zvířata nerozlišuje. Pes, kočka i králík jsou pacienti, ze kterých kouká dost peněz