Menu
TOPZINE.cz
Apetit

John Carter sjedná pořádek na Marsu. A je jedno, že je z občanské války

Redakce

Redakce

4. 9. 2011

John CarterPo Tarzanovi ožívá na stříbrném plátně další z legend dobrodružného románu z pera Edgara Rice Burroughse – John Carter. Postava, která zásadně ovlivnila vývoj sci-fi ve 20. století a stejně tak byla inspirací mnoha vědců při rozkrývání vesmíru.

John Carter

Více sexy než uniforma? Zdroj: youtube.com

Pokud můžou vetřelci unášet obyvatele jednoho zapadlého městečka na Divokém západě jako v současném hitu Kovbojové a vetřelci, proč by nemohli pánové scenáristé pro změnu poslat někoho ze Západu sjednat pořádek třeba na Mars? Přesně na to se můžete těšit v připravovaném snímku z dílny Walta Disneyho nazvaném jednoduše a prostě podle hlavního hrdiny – John Carter.

Protentokrát se příběh netočí kolem zapomnětlivého dobytkáře se zázračnými hodinkami, ale hlavním hrdinou je bývalý voják států Konfederace John Carter v podání kanadského modela a herce Taylora Kitsche (Gambit v X-Men Origins: Wolverine). Ten se znenadání probouzí na Marsu, mezi domorodci známém jako Barsoom, kde se k jeho smůle ihned ocitá v zajetí velkých zelených Marťanů, kteří jsou ve válce – jak jinak – s Marťany červenými.

Postava Johna Cartera není ve světě vědeckofantastických příběhů žádným nováčkem. Poprvé se Carter objevil již v roce 1912 v seriálové podobě na stránkách jednoho pulp fiction magazínu, který byl později vydán jako román Princezna z Marsu v roce 1917. Právě na tomto jeho prvním příběhu je i zmíněný film postaven. Ani pro některé starší české fanoušky žánru se nejedná o španělskou vesnici, jelikož vycházel i v časopisu ABC.

John Carter Movieposter

Zdroj: distributor filmu

Překvapivé se může zdát jméno režiséra, který byl na projekt nasazen. Je jím Andrew Stanton – scenárista, režisér a producent počinů, jako jsou Hledá se Nemo, VALL-I nebo Toy Story: Příběh hraček, tedy filmů, které jsou psány pro nejmladší generace diváků. Jestli se toto Stantonovo mentální naladění promítne i na válkou zřízený povrch Marsu, na to si už divák musí počkat.

Za zmínku stojí také další herecké obsazení, a to především Willem Dafoe v roli Carterova marťanského kámoše s poetickým jménem Tarse Tarkase či svůdná Lynn Collins, která se spolu s Kitschem objevila v X-Men Origins: Wolverine a která se nyní předvede coby samotná princezna z Marsu, Dejah Thoris.

John Carter

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční
USA, 2012

Režie: Andrew Stanton
Hrají: Mark Strong, Willem Dafoe, Lynn Collins, Taylor Kitsch, Samantha Morton, Dominic West, Polly Walker, James Purefoy, Thomas Haden Church, Daryl Sabara, Bryan Cranston, Guy C.A.

Premiéra v ČR: 8. března 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

John Carter sjedná pořádek na Marsu. A je jedno, že je z občanské války