Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Veselé letní pastelové barvy jsou IN

Redakce

Redakce

19. 8. 2010

FOTO: Oblečení New YorkerK létu barvy rozhodně patří a letos jsou IN všelijaké zářivé a pastelové! Proto se nebojte a vybarvěte se. Pánové, to platí i pro vás! Kdy jindy je vhodnější si je užít naplno než v letních měsících. Pastelové barvičky jsou výrazné i jemné zároveň, a tak je můžete různě kombinovat. V těchto odstínech vybírejte nejen oblečení, ale i doplňky, bižuterii, laky na nehty a líčení.

FOTO: Oblečení New Yorker

Vesele barevně i ve škole, Zdroj: New Yorker

Pastelové barvy jsou prostě krásné. Ideální volba ke sluncem opálené pokožce. V létě si můžete dodat více odvahy a kombinovat buď s neutrálními tóny, anebo s jinými vzájemně se hodícími odstíny. Růžová, bledě zelená, azurová, lososová, tyrkysová nebo jemná lila-fialková vás okouzlí.

Oblečení můžete ladit do kterékoli z letních barev, záleží, která vám nejvíc sluší a je vaše oblíbená. Důležitá je samozřejmě i barva vaší pokožky a vlasů. Při kombinování různých kousků si dejte pozor na příliš mnoho barev, které by se mohly tlouci. Není chybou mít na sobě víc odstínů, musí se ale vzájemně doplňovat a ladit. Střídmost nadevše.

FOTO: Žluté oblečení New Yorker

Žluté oblečení

Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. Vyvarujte se také přehnané dokonalosti. Někdy je lepší, než být sladěná se vším všudy, zvolit ležérnější a volnější kombinace. Takže pozor na to, aby váš model nepůsobil příliš prvoplánově.

Pastelové barvy se pěkně hodí k těm neutrálním, jako je černá, bílá, šedá a béžová. Slaďte je dohromady podle své chuti a nálady. Letos je extra trendy růžová s béžovou a tyrkysová s bílou. Nejlépe vyniknou na tričkách, tunikách a šatech.

FOTO: Růžové oblečení

Růžové oblečení

Jestli máte ráda výstřednější oblečení, zkuste kalhoty celé v pastelovém tónu, stejně jako decentní svetříky – klasika, která nezklame. Samozřejmě záleží i na příležitosti, pro kterou se oblékáte. Na odpoledne s kamarádkou můžete sáhnout po pestřejších modelech, na formálnější záležitost uberte.

Zazářit může i vaše kabelka! Buď ji využijte jako jeden jediný rozjasňující prvek (v kombinaci s obuví či páskem) vašeho outfitu, nebo ji barevně dolaďte k jiným výraznějším částem vašeho oděvu. Kabelky letí malé i velké. Hitem jsou MAXI psaníčka. S takovou určitě zabodujete, protože bude neobvyklá a neuvidíte ji na každém rohu.

FOTO: Modré oblečení New Yorker

Modré oblečení

Zkusit můžete i lakovanou, však ty jsou ve většině případů působivější v neutrálních a tmavých barvách. Proto si i u kabelek dejte pozor na to, aby nepůsobily příliš lacině, což se může stát. Zkazili byste si tak celý dojem. Zbytečné množství zipů, výšivek a jiných aplikací je jen na škodu.

Na letní měsíce se hodí i boty v pastelových barvách – balerínky, sandálky nebo žabky, určitě je unosíte.

FOTO: Boty NewYorker

Boty různých stylů

Nalakované nehty v pastelových odstínech vypadají také moc pěkně. Základem je ale důsledná manikúra a celkově upravené ruce. Takto barevné laky jednoznačně volte v matné verzi, žádný přehnaný lesk ani třpytky. A vhodnější je pro ně kratší délka nehtů. Vyzkoušejte třeba bledě růžový, fialkový či modrý lak, kontrastuje se sluncem zbarvenou pletí a přímo září.

Outfit můžete podpořit i líčením v pastelových barvách, bude třešničkou na dortu. K létu se hodí nahý look a přirozená krása, ale klidně letos sáhněte i po barevných tónech. Přestože použijete výraznější barvy, nemusíte působit zmalovaně. Lehké svěží líčení je trendy. Například tyrkysová nebo broskvová na vašich očích vynikne.

FOTO: Doplňky New Yorker

Všelijaké barevné doplňky

Nebojte se vybarvit a noste pastelové barvy, dokud jste políbená sluncem. Na podzim sice stále bude čas na krásné barvy, které nám léto připomenou, ale jejich intenzita bude slábnout. A v zimě nás tradičně zahalí neutrálně tmavší odstíny a veselé pastelky nám budou chybět!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Veselé letní pastelové barvy jsou IN