Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Velmi jemný klub Limonádový Joe

Redakce

Redakce

11. 12. 2009

Lim-JoeChcete se vydat do ruchu velkoměsta za hudbou, popovídat si s přáteli, pobavit se a zároveň se dobře najíst a napít? Popřípadě jste se rozhodli uspořádat narozeninový večírek a nemůžete stále najít to správné místo? Nebo si jen zkrátka chcete zpříjemnit večer v týdnu? Nabízím možnost, jak na to.

Zdroj: www.velmijemnyklub.cz

Zdroj: velmijemnyklub.cz

Stačí se metrem vydat na Náměstí republiky a nasměrovat své kroky do pasáže Kotva. Tam na Vás čeká příjemný  Velmi jemný klub Limonádový Joe. Ještě než vkročíte do klubu, zaujme Vás sbírka starých rádií umístěná na stěně těsně u vchodu. A dále už následuje samotný klub, z něhož přímo dýchá atmosféra šedesátých let. Na stěnách můžete vidět celou řadu tapet s nezapomenutelnými scénami ze slavného filmu Limonádový Joe. Ačkoliv klub není největší, míst k sezení je tu poměrně dost.  Pokud nemáte chuť sedět u dřevěných stolů, můžete se usadit na klasických divadelních sedadlech. Nicméně jestli chcete mít jistotu, že místo k sezení opravdu najdete, navrhuji včasnou rezervaci, a to hlavně při nejrůznějších koncertech. Uprostřed klubu je malé pódium, okolo kterého se rozprostírá taneční parket, na kterém můžete prohýřit takřka celou noc. Zvláštností je, že pokud zvednete hlavu, často se můžete kochat pohledem na oblohu. Klub totiž snad jako jediný v Praze disponuje otevírací střechou, což upoutá leckterého návštěvníka.

Brány klubu jsou otevřené každý den od 10 do 3 hodin. Vemi bohatý program, který většinou začíná kolem 19 hod., najdete na oficiálních stránkách klubu. Můžete navštívit např. Tančírnu, Zpěvárnu neboli karaoke po česku či se vydat přímo na jednotlivé kapely. Já doporučuji kapelu And The End, která hraje každý druhý čtvrtek v měsíci a v repertoáru má nejlepší písně z 60. let. V jejich podání uslyšíte např. písně od The Beatles, Ch. Berryho, B. Dylana, The Rolling Stones, The Hollies, The Kinks, ale i další.

Vstup do klubu i samotný program jsou zcela zdarma, což v době finanční krize ocení nejeden návštěvník. Pokud máte hlad či žízeň, je k dispozici jídelní lístek, na kterém si určitě vyberete, na co zrovna budete mít chuť. Ceny nápojů a jídel sice nejsou nejnižší, ale pořád celkem přijatelné.

Já shledávám Velmi jemný klub za jeden z nejlepších v Praze, a to především díky kreativnímu programu a pohodové atmosféře. Ovšem pokud jste vyhranění příznivci jen jednoho hudebního žánru (např. drum and bass, metalu či hip hopu) a z jakýchkoliv dalších vám nabíhá husí kůže, klub vás pravděpodobně moc nezaujme.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Velmi jemný klub Limonádový Joe