Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Velký test pro obutí SUV do sněhu: Zimní pneumatiky 215/65 R16

Komerční sdělení

Komerční sdělení

17. 10. 2017

Zima už nám pomalu klepe na dveře, a tak brzy přijde čas nejen vytáhnout šálu a čepici, ale také obout svůj sportovní vůz do zimních pneumatik. Pokud zrovna sháníte nové a vaše SUV potřebuje rozměr offroad 4×4, máme pro vás dobrou zprávu – němečtí odborníci provedli test zimních pneumatik ušitý přímo vám na míru.

Pokud by se konala soutěž o nejhorší silniční infrastrukturu, Česká republika by bez rozpaků mohla aspirovat na první místa žebříčku. Všelijaké hrboly a díry jsou pro zdejší řidiče takřka denním chlebem, a když se k tomu přidá ještě sníh, mokro, led a mráz, je z toho doslova smrtící koktejl.

Test zimních pneumatik 2017: zimní SUV pneu 215/65 r16

I proto se určitě vyplatí na zimních pneumatikách nešetřit a hlavně je pečlivě a s rozmyslem vybírat. Co si však počít, když se zrovna neřadíte mezi fajnšmekry a mezi všemi černými gumovými koly nevidíte nijak zvlášť velký rozdíl? Pokud pátráte po rozměru 215/65 R16, pak máte štěstí, jelikož odborníci z německého sdružení ADAC pro vás provedli test pneu pro offroad (charakteristiky jednotlivých značek však budou patrně podobné i pro zimní pneu 215 65 R15), Jestliže tedy hledáte kvalitní zimní pneu 215/65 R16 pro SUV a nechcete dělat kompromisy, podívejte se, kdo se v rámci testu zimních pneumatik 2017 umístil v TOP 5.

Test ADAC pečlivě zhodnotil každé jednotlivé zimní pneu 215 65 R16 z celkově 16 typů a vybral z nich ty nejlepší. Na 5. místo zařadil test zimních pneu pro SUV typ Alpin 5 od firmy Michelin, které ocenil zejména za jejich odolnost. Pneumatiky tohoto výrobce jsou pověstné tím, že v porovnání s konkurencí vydrží vždy alespoň o sezónu déle.

Plusové body získal Alpin 5 také za dobré chování na suchu, mokru i ledu, se sněhem si však rozumí o něco méně. Právě proto pak pomyslnou bramborovou medaili test zimních pneu 215/65 R16 přisoudil pneumatikám Nokian WR D4, které získaly dílčí vítězství za chování jak na sněhu, tak i na ledu. Na vyšší příčky však nedosáhly kvůli nedostatkům při jízdě na mokrém povrchu.

Zimní pneumatiky 215/65 R16: Stupně vítězů

Bronzovou medaili přiřkl test SUV pneu Goodyear UltraGrip Performance Gen-1, které odborníky ze sdružení ADAC nadchnuly zejména v kategorii spotřeba paliva, obstojně si však vedly také ve střetu se sněhem a mokrem. Na druhém místě se překvapivě umístily pneu G-FORCE WINTER 2 SUV od firmy BFGoodrich, která tradičně končila spíše ve středu tabulky, a to zejména za brilantní práci v zasněženém prostředí.

Zlatou medaili pak test pneu 215/65 R16 přiřkl typu Dunlop Winter Sport 5, který patřil k premiantům takřka ve všech kategoriích. Pneumatiky Dunlop Winter S byly nejlepší na mokru a druhé nejlepší na ledu, jako vývojáři měli na mysli tradiční českou zimu, která spíše než pohádkově bíle vypadá právě takto. Snad jediným nedostatkem, na který odborníci upozornili, je to, že pneumatiky při jízdě dělají trochu větší hluk, než je obvyklé u prvotřídních značek.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Velký test pro obutí SUV do sněhu: Zimní pneumatiky 215/65 R16