Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Velký Gatsby: Soundtrack slibuje moderní skladby s atmosférou 20. let

Redakce

Redakce

21. 4. 2013

Premiéra filmové adaptace knihy Velký Gatsby od Francise Scotta Fitzgeralda proběhne ve čtvrtek 16. května. Soundtrack k snímku, jenž pochází z dílny amerického rappera Jaye-Z, přinese mimo písní zpěvačky Fergie i spoluúčast autorky megahitu Born to Die Lany Del Rey.

FOTO: Velký Gatsby

Snímek nabídne kromě hvězdného obsazení i neotřelý soundtrack. Zdroj: distributor filmu

Hudební stránka adaptace románu z dvacátých let v sobě podle Baze Luhrmanna (Moulin Rouge, Romeo a Julie) skrývá mnoho zajímavého. Jak režisér prozradil v jednom z rozhovorů, muzika je záměrně zvolena tak, aby zapadala do kontextu přítomnosti a současných hudebních trendů.

„Přestože jsem si vědom, že spisovatel označoval období, v němž se děj odehrává, jako jazzové, my žijeme v době hip-hopu a chceme, aby naši diváci cítili vliv moderní hudby stejně, jako to chtěl Fitzgerald v době vydání knihy,“ říká Luhrman.

Jazz v podání hvězd popu i hip hopu

Producent soundtracku (rapper Jay-Z) přizval několik interpretů jako jsou Fergie, Gotye, Nero, Lana Del Ray nebo will.i.am, aby pro diváky vytvořili prostřednictvím svých písní atmosféru, jež bude splňovat Luhrmannovy požadavky na modernost a zároveň bude patřičně korespondovat s obdobím, v němž se román odehrává. Sám Jay-Z jej obohatil o vlastní repertoár, konkrétně o tracky 100$ Bill a No Church in the Wild.

Původní písně jsou pak zjazzovány tak, aby si sedla s filmem do noty. Cover-verze se tudíž dočkaly písně Back to Black od Amy Winehouse, kterou předělá André 3000 s Beyoncé, jejíž Crazy in Love propůjčí hlas Emeli Sandé a doprovázet ji bude The Bryan Ferry Orchestra. V jednom z trailerů bylo možné slyšet i Jacka Whitea z White Stripes či píseň Love is Blindness od U2.

Soundtrack bude k mání od 6.května ve dvou verzích: obyčejné a deluxe. Ta bude obohacena o tři bonusové tracky.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Velký Gatsby: Soundtrack slibuje moderní skladby s atmosférou 20. let