Menu
TOPZINE.cz
Sport

Velkou cenu Brna vyšperkuje sedmnáctiletá dívka

Martin Slabý

Martin Slabý

7. 8. 2010

Andrea TouškováAž budete příští víkend sledovat motocyklovou Velkou cenu Brna, ať už přímo na závodišti, nebo před televizními obrazovkami, zbystřete hned na startu pozornost. V kubatuře 125cc se totiž mezi zkušenými borci objeví i zástupkyně něžného pohlaví – teprve sedmnáctiletá Andrea Toušková.

Andrea Toušková

Andrea Toušková při VC Brna 2008 Zdroj: e-auto.cz

Lepší dárek si ke svým osmnáctinám, které oslaví příští měsíc, ani nemohla přát. Mladičká Andrea Toušková bude příští víkend stát se svým motocyklem na startovním roštu po boku takových hvězd, jako je Marc Márquez, Pol Espargaró či Nicolás Terol. Bude to pro ni zcela jistě jeden z životních zážitků, nikoliv však premiérový. Šampiónka z mistrovství Evropy minibiků z před dvou let se totiž v Brně už jednou představila, když v roce 2008 pronikla do závodu, kde obsadila konečné jednatřicáté místo.

Sedmnáctiletá závodnice z Děčina samozřejmě nebude jediným českým jménem ve startovní listině. Ve stejné kategorii se představí Jakub Kornfeil, který ve své úvodní sezóně mistrovství světa zatím vybojoval tři body, a Ladislav Chmelík. Ve třídě Moto2 pak uvidíme stálice celého seriálu Karla Abraháma a Lukáše Peška. Program začíná na brněnském Automotodromu v pátek 13. a vyvrcholí o dva dny později.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Velkou cenu Brna vyšperkuje sedmnáctiletá dívka