Menu
TOPZINE.cz
Krása

Velká prsa. Jaká jsou na nošení?

Redakce

Redakce

6. 10. 2009

velka_prsaPrsa. Ňadra. Znak, který neodmyslitelně patří ke každé ženě. Ovšem, která žena je naprosto spokojená se svým poprsím? Znám spoustu dívek, mladých i starších žen, které neustále řeší otázky svého poprsí. Jedny naříkají na poprsí téměř „neviditelné“ a druhé se marně snaží maskovat své bujné vnady. A právě tento článek je věnován majitelkám bujných ženských tvarů. Velkému poprsí.

Foto: Eva Mullerová

Foto: Eva Müllerová, Topzine.cz

Měla jsem několik spolužaček, které si stěžovaly na své velké poprsí, což jsem jako nositelka téměř neznatelných ženských tvarů nechápala. Jak někdo může být nespokojený s takovým krásným znakem ženskosti? Každý muž se naklání, jen aby mohl nahlédnout do ženského výstřihu. A takové bujné tvary jsou výzvou pro každého muže. Proč jsou tedy ženy nespokojené?

Důvodů je hned několik a jeden z těchto důvodů je estetická nespokojenost se svým tělem. Ani malé, ani velké poprsí se neobjevuje na titulních stránkách časopisů. Znamená to tedy, že naše poprsí není krásné? Nikoliv. Ovšem mnoho žen v sobě tuto myšlenku nosí.

Vzpomínám si na svou bývalou spolužačku, která nám vtipně nabízela kousek ze svého poprsí. Při těchto groteskních scénkách si stěžovala na obtížnost sehnat vhodné, slušivé a rozměrově sedící spodní prádlo. Leckdy si postěžovala na bolest zad a o hodinách tělocviku si ňadra přidržovala rukama, jen aby při běhu nepřišla o svůj chrup.

Vlastnice většího poprsí mohou mít skutečně problémy zdravotního charakteru jako je bolest zad a s tím související hrbení. Mnoho žen zvažuje chirurgické upravení, aby se vyhnuly těmto zdravotním nepříjemnostem. Jedná se o zákrok, který by měl být hrazený zdravotní pojišťovnou. Každá žena by měla velmi zodpovědně zvážit, zda je nutné vystavit se tomuto operačnímu zákroku. A samozřejmě  je nezbytností v případě zájmu kontaktovat dané odborníky.

Tak moc si přejeme být krásné a přiměřeně vnadné. Existuje však přiměřenost a dokonalost? Když se rozpomenu na své vnadné spolužačky, tak vidím krásné a usměvavé ženy, které jsou plné elánu. Věřte, že krása a smyslnost je v každé z nás. Nezáleží na velikosti našeho poprsí, ale na tom jaké jsme. Vždy jsme totiž originální, jedinečné a ženské.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Velká prsa. Jaká jsou na nošení?