Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Velikonoční dekorace a barvení vajíček v moderním stylu. Inspirujte se!

Anna Talašová

Anna Talašová

19. 4. 2011

Uniká vám náboženský význam Velikonoc? Pomlázku nekupujete, natož abyste se jí pokusili sami uplést? Beránkovi uříznete hlavu při první příležitosti? No a co? Velikonoce budou přesně takové, jaké si je uděláte.

FOTO: Velikonoční kraslice

Námořnický styl a colour blocking na velikonočních vejcích, Zdroj: Anna Talašová, Topzine.cz

Starobylé velikonoční zvyky necháme pro tentokrát ve skanzenu, kde si je těch několik posledních nadšenců užije. Dokážeme vám, že i tradice, jako je třeba barvení vajec, lze pojmout originálně. Přihrajeme vám návod, jak Velikonoce úplně neignorovat a zároveň do těchto svátků vdechnout něco vlastního. A kdo ví, třeba si vytvoříte tradici novou.

Barvení vajíček

Velikonoční vajíčko je pojem sám o sobě. Jestli chcete tradicím dostát aspoň v tomhle případě, zkuste si vajíčka ozdobit originálně. Fantazii se meze nekladou. Inspirovat se můžete barevným, pruhovaným nebo puntíkovaným trendem letošní sezóny. Zvířecí vzory zvládnou ty šikovnější z nás, na ty květinové bychom mohly stačit všechny. Rebelky ať si udělají vejce s lebkou, romantické duše ho můžou oblepit flitry.

Chcete-li vyfouknuté vajíčko někam zavěsit, nemusí se nutně houpat na obyčejné jednobarevné stužce. Stejnou službu a větší parádu udělá krajka nebo třeba řetízek.

FOTO: Velikonoční vajíčka

Kraslice v metalickém odstínu nebo romantickém květinovém stylu, Zdroj: Anna Talašová, Topzine.cz

Dostupnou alternativu k tradičním kraslicím najdete při obchůzkách po obchodech na každém rohu. Ať už to jsou vonné svíčky ve tvaru vajec, keramická, skleněná nebo trvanlivější plastová a háčkovaná vajíčka, která můžete zase za rok oprášit.

Velikonoční dekorace

Vyzdobit si byt alespoň pár maličkostmi je v dnešní době zvykem stále častěji jen o vánočních svátcích. Proč ale dobrovolně zavírat oči před další skvělou příležitostí, kterou Velikonoce bezesporu jsou?

Výhodou je, že velikonoční motivy najdete téměř na čemkoliv. Je jen na vás, jestli se rozhodnete pro hrnky, stojánky na vejce, ubrousky, plechové dózy, kýčovité zápichy do květináčů nebo třeba slaměné ovce, které nemají jinou funkci než zdobit a chytat prach. Něco užitečnějšího najdete třeba v obchodech s ekologickou kosmetikou LUSH. Jejich speciální velikonoční edice obsahuje citrusové kuře do koupele, pěnivé vajíčko nebo třeba zaječí obal na malé dárky. Takovouhle výslužku bych si nechala líbit.

FOTO: Velikonoční výrobky Lush

Netradiční velikonoční výslužka pro dámy, Zdroj: lush.com

Tradicí, pro jejíž zachování se rozhodně hlásím, je velikonoční pečení a vaření. Zvlášť když se pod to nenápadně schová i kupování čokolád. Jsou přece ve tvaru vajec a zajíců, takže se to smí. I když nic neudělá takovou radost jako vlastnoruční velikonoční beránek.

S naším receptem tradičního velikonočního beránka to zvládnete i vy!

Jestli se vám naše nápady moc nezamlouvají a na tradice a zvyky našich prababiček se vyloženě těšíte, dodržujte je i nadále. Ono na nich asi opravdu něco bude. Třeba dětství bez záplavy vajec natvrdo, které všichni vybalili o přestávce ke svačině, si neumím představit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Velikonoční dekorace a barvení vajíček v moderním stylu. Inspirujte se!