Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Velikonoce ve Frýdku-Místku: Dny s průvodcem a pletení pomlázky

Pletení pomlázky, prodej velikonočních dekorací a domácích perníčků nebo velikonočně laděná prohlídka města čeká na návštěvníky a obyvatele města Frýdek-Místek ve dnech 14., 15. a 19. dubna.

FOTO: Drátkované kraslice

Kraslice nemusí být jen malované, Foto: Kateřina Kocurková, Topzine.cz

Všechny, kteří se chtějí naučit, jak vlastnoručně uplést pomlázku z vrbového proutí, přivítají ve čtvrtek a pátek, týden před velikonočními prázdninami, před Beskydským informačním centrem na místeckém náměstí Svobody. Zájemci budou mít možnost sledovat názornou ukázku této tradice a poté uplést vlastní pomlázku, kterou si odnesou domů.

FOTO: Velikonoční dekorace: kuřátka v ošatce

Kuřátka, oblíbený symbol jara a Velikonoc, představují zrození nového života, Zdroj: sxc.hu

Kromě pletení pomlázek si budete moci zakoupit tradiční domácí perníčky nebo svěží jarní květinové dekorace na výzdobu domu před příchodem svátků. Můžete se přijít podívat ve čtvrtek 14. dubna odpoledne od 14 do 17 hodin anebo během celého pátečního dne, tj. 15. dubna od 9 do 16 hodin.

Velikonoce představují smíšení jak křesťanských, tak i pohanských tradic. Oslavujeme příchod jara i vzkříšení Ježíše Krista. Pokud se chcete dozvědět více o zvyklostech a symbolech Velikonoc, zveme vás na Velikonoční den s průvodcem na žluté úterý, tedy 19. dubna.

Prohlídku zahájíte od kostela sv. Jakuba v 16 hodin a postupně se podíváte do dalších místeckých kostelů. Procházka s výkladem bude trvat kolem hodiny a půl. Ať už si vyberete jakoukoli část frýdecko-místeckého velikonočního programu, přejeme vám Veselé Velikonoce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Velikonoce ve Frýdku-Místku: Dny s průvodcem a pletení pomlázky