Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Velikonoce patří k vrcholům turistické sezóny. Češi často cestují po Evropě

Lucie Jeřábková

Lucie Jeřábková

10. 4. 2012

FOTO: Velikonoční vajíčkaZ  hlediska cestovního ruchu jsou Velikonoce jedním z nejvytíženějších období. Českou republiku navštíví až 300 tisíc zahraničních turistů a většina z nich zavítá do hlavního města.

FOTO: Velikonoční vajíčka

Zdroj: sxc.hu

Podle průzkumu AČCKA se dá předpokládat přibližně 5% nárůst zahraničních turistů. Díky tomu, že české hotely na Velikonoce zvýšily ceny ubytování, očekávají se i vyšší tržby. Zahraniční turisté navíc už přestávají šetřit.

Čtěte také: Jaký původ má slovo Velikonoce?

Italové a Španělé většinou přijíždějí do Česka už týden před Velikonocemi a na svátky se pak vracejí domů. Naopak Němci obvykle přijíždějí až ve čtvrtek nebo v pátek a zůstávají až do Velikonočního pondělí. Kromě Prahy často míří také za turistikou v Krkonoších nebo jezdí za lázeňskými pobyty.

Češi k jarním dovoleným využívají prodloužené víkendy včetně toho velikonočního, kdy se vydávají za velikonočními slavnostmi do různých částí Evropy. Oblíbené jsou ale i klasické eurovíkendy v západoevropských metropolích.

Turisté z asijských zemí nemají prodloužený víkend. Nejedná se totiž o křesťanské země a období Velikonoc tedy představuje běžné pracovní dny.

Čtěte také: Velikonoce v Asii: Víme, jak se slaví v Japonsku i Číně. Na hroby se dávají dary

Ani pro turisty z Ruska není toto období nejoblíbenější, protože jejich Velikonoce začínají až v polovině dubna. Nejvíce k nám přijíždějí na květnové svátky, v této době jsou například hotely v Karlových Varech zcela obsazené.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Velikonoce patří k vrcholům turistické sezóny. Češi často cestují po Evropě