Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Věkový rozdíl: Problém či výhoda?

Redakce

Redakce

5. 7. 2010

Partneři s velkým věkovým rozdílem často bývají označování za odvážné, blázny či lidi, kteří už nevědí, koho by si ještě vybrali. Nemusí být tomu tak. Existuje spousta párů, která si rozumí i přes věkový rozdíl. Pojďme si říct o věkovém rozdílu mezi partnery víc.

Zdroj: health.ninemsn.com.au

Proč jsou vztahy s rozdílným věkem čím dál častější?

U mužů je velmi časté randění se zralejšími ženami pro zaučení v sexu, aby se mohli pochlubit svým kamarádům nebo pro jejich dobrý pocit. Jsou také muži, kteří si se staršími ženami rozumí a chtějí s nimi i vztah. Když si však muži vyberou velmi mladé děvče, jsou považováni za devianty či se stanou objektem obdivu, protože si našli tak mladý protějšek. Ženy si vybírají mladé “zajíčky“, aby se cítily mladší nebo si zařádily tak, jak to už někdy bohužel se staršími muži nejde.

Naopak starší muže si většinou vybírají, aby měly oporu v někom, kdo má v životě více zkušeností než ony. Většinou takové ženy jsou považovány za zlatokopky, pokud je jejich partner značně finančně zajištěn, přitom peníze či majetek pro partnerky těchto mužů nemusí být jejich touhou.

Partneři někdy však nemají zvláštní důvod pro vztah s velmi mladším/starším člověkem a je jim prostě spolu dobře. Někteří nad věkem nepřemýšlí, ale třeba nebyli ještě ani na světě, když jejich současný partner už třeba prožíval pubertu nebo už 20 let pracoval.

Pohled rodičů na staršího partnera jejich dítěte

Pro rodiče dospívajících dcer je noční můrou touha jejich dcer po starším muži. A v poslední době se stává čím dál častěji, že 15-ti leté děvče je okouzleno třeba 25-ti letým mužem. Někdy je to pouhá zamilovanost například do učitele či taková ta první láska. Rodiče však nemívají obavy jen v pubertě svého dítěte, ale jejich potomek si může staršího partnera najít i později. Je pak velice těžké přijmout to, že například jejich dcera těsně po dokončení studia si přivede muže, který je třeba starší než oni sami. Případů, kdy si muž přivede domů starší ženu, je však méně. Obojí však někdy bývá bohužel příčinou hádek s rodiči.

Zdroj: amysrobot.com

Ideální rozdíl

Zřejmě každý má individuální názor, jaký je pro něj ideální věkový rozdíl ve vztahu. Někteří považují věkový rozdíl svých rodičů za ten nejlepší, jiní zase mají jiný názor. Pro další je věk nepodstatnou věcí ve vztahu, věk totiž nemusí vždy vypovídat o psychické a emoční vyspělosti člověka. Nejspíš jste někdy slyšeli o tom, že kluci dospívají zhruba o dva roky později než dívky, a to je pro některé důležitý poznatek pro výběr protějšku.

Za zkoušku nic nedáte

Říkává se, že láska hory přenáší, někdy však věkový rozdíl může být překážkou poklidného vztahu, ale naopak může být také i výhodou. Možná je to pro některé velmi věkově rozdílné partnery běžné, také to však může být dobrodružství. Žijeme jen jednou a možná právě o dost let starší či mladší partner patří do “seznamu věcí“, které vyzkoušíme.

Ať už je náš partner třeba o dvacet let mladší nebo starší, přesto můžeme mít spokojený vztah. Možná v takovém protějšku najdeme jen milence, možná toho pravého, který bude s námi celý život po boku. Nemusíte tedy, podle vzoru svých kolegyň, omezeně hledat pouze svého vrstevníka. Proč si nezačít s tím starším či mladším mužem, který se Vám tolik líbí?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Věkový rozdíl: Problém či výhoda?