Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vees umístili zdarma na internet EP Golden Preview. Poslechněte si ho

Adam Vrána

Adam Vrána

27. 3. 2013

Rok od vydání debutového alba Foe Dry přichází českobudějovičtí indie-rockeři Vees s novým počinem. Zbrusu nové tří skladbové EP Golden Preview lze stáhnout zdarma na stránkách Supraphonline.

FOTO: Vees

Vees momentálně pracují na druhém řadovém albu. Zdroj: PR VEES

Jde o jednu z prvních nahrávek, kterou internetový obchod Supraphonline nabízí bezplatně ke stažení. „Snažíme se podporovat talentované české muzikanty a přiblížit tak jejich hudbu co nejširšímu publiku,“ objasňuje záměry společnosti její zástupce Karel Bezouška.

Podle zpěváka Jana Bernarda Vaněčka je vydání nového EP formou digitální distribuce pod křídly Supraphonu spíše symbolické. „Naše první album Foe Dry vyšlo na vinylu, a právě Supraphon je symbolem tradice a kvality, kterou gramofonové desky v Česku mají,“ říká.

Síla je v esenci

Natáčení Golden Preview, které je předvojem pro druhé řadové album, probíhalo pod producentským dohledem Michala „Amáka“ Šťastného (bývalý basista Sunshine – pozn. red.). Kapela s předstihem prozradila, že se při práci hodlá po vzoru Beatles zaměřit na podstatu samotné písně.

Vydání EP skupina završí trojicí koncertů v Praze, Brně a v Českých Budějovicích. Během nich vystoupí s několika zajímavými hosty – účast přislíbil například bubeník skupiny Please the Trees Jan Svačina, brněnská formace My Dead Cat nebo baskytarista Tata Bojs Marek Huňát alias Mardoša.

Vees vznikli v roce 2006 pod názvem VVV, do širšího posluchačského povědomí se ale dostali až pod současným jménem díky vítězství v soutěži s názvem Ven z Garáží v roce 2007.

O dva roky později vydala kapela EP Johny Moon se singlem Annie on a Trip. Plnohodnotného debutu Foe Dry se fanoušci dočkali v roce 2011 a že to čekání stálo za to, dokazuje singl Wooden People, jenž zazněl v dokumentu Martina Přívratského Tommorow Will Be Better.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vees umístili zdarma na internet EP Golden Preview. Poslechněte si ho