Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Věční No Name: Nie, alebo áno?

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

30. 6. 2010

FOTO: No NameSlovenskou hudební scénou se už několik let šíří hity jedné z nejznámějších skupin našich slovenských bratrů. Čím to je? Proč jsou věci tak, jak jsou? Nejen na tyto otázky hledají odpověď ve svých písních zpěváci kapely No Name.

No Name, Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Písně, které mají obsah, kde slova jsou důležitá a nejsou pouhým vyplněním prostoru… Tohle je pro No Name typické. Jejich texty často nutí k zamyšlení a společně s tesklivými melodiemi vytváří úžasné písně. Jednou z takových je například píseň Čím to je ze stejnojmenného alba z roku 2005.

Klavír je nástrojem, který má v hudbě skupiny No Name své místo. Melodické vyhrávky a předehry podkreslují melancholii songů. Znatelné je to v několika písních, my vám přinášíme hit Večnosť, který pochází z alba Oslávme si život z roku 2001.

Romantické texty, klipy, ale také vyznání. Ďakujem že si tohle vše reprezentuje. Na desce Počkám si na zázrak (2000) mohou posluchači krom ní nalézt také další hity jako například Žily nebo Ty a Tvoja sestra.

Samozřejmě No Name nehrají jen smutné písně. Hit Starosta patří mezi rychlejší a dynamičtější písně a je příjemnou oddechovkou.

Ani optimismus nechybí členům slovenské skupiny. Raz príde čas, kedy budeš ma ľúbiť, ja viem že sa dočkám a ty povieš áno zpívají v písní Nie, alebo áno z desky Oslávme si život.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Věční No Name: Nie, alebo áno?