Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Večer s americkými beatníky, nebo raději komiksy?

Redakce

Redakce

13. 2. 2011

Počasí nám sice už dalo ochutnat z jara, ale večery jsou stále mrazivé a zimní dny se ještě vrátí. Proto si naplánujte chvíle ve společnosti kultury, která vždycky potěší a zahřeje. Tento týden se můžete dozvědět něco z historie německy psané literatury v období protektorátu, strávit večer ve společnosti myšlenek amerických beatniků nebo se pobavit v komiksovém světě.

Čím dál populárnější komiksy, Zdroj: commons.wikimedia.org

Pražský literární dům autorů německého jazyka vás srdečně zve na již druhý večer z cyklu diskuzních pořadů k tématu Literatura pod hákovým křížem, německy psaná literatura v období protektorátu. Druhý večer se bude konat 17. února v 18 hodin v Pražském literárním domě, Ječná 11, Praha 2. Tentokrát bude diskuze probíhat na téma Pražská literatura 1938 – 1939 s Dr. Peterem Becherem.

Beatníků bylo víc

Ve středu 16. února v 19 hodin si můžete připomenout americké beatníky. Divadlo Orfeus, sekce Krytové divadlo, pořádá večer poezie s názvem Byli i jiní než ti tři (víte kteří). Revoltující mladí Američané vnesli do poezie vzruch nejen tématikou svých básní, ale i svěží poetikou, která pulzovala opravdovým životem, vzpourou proti konvencím životním i uměleckým, kromě jiného vnesli do svých veršů i humor. Interpreti večera Irena Hýsková a Radim Vašinka vás jistě nebudou nudit a básně McClura, Snydera, Whalena, di Primy, Patchena, LeRoi Jonese nebo Rexrotha představí v té správné formě.

Milujete komiksy? Rádi byste se dozvěděli něco o jejich historii a procesu, jakým vznikají? Nenechte si ujít ve středu 16. února od 17:30 posezení na téma KOMIKS. Tomáš Prokůpek vám představí Dějiny Československého komiksu a Jiří Grus, vynikající malíř a kreslíř komiksů, držitel ocenění comiCZaward 2001, vám ukáže něco ze svého umění. Užijte si kreslený večer v Domě čtení, Ruská 192, Praha 10.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Večer s americkými beatníky, nebo raději komiksy?