Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ve Valašském Meziříčí se bude podávat Bořšč!

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

11. 11. 2010

obr: 46. Mezinárodní festival poezie, Valašské MeziříčíVe Valašském Meziřící se bude od 11. do 13.listopadu konat 46. Mezinárodní festival poezie. Sjedou se tam nejlepší čeští a slovenští recitátoři, aby zápolili o štít města v přednesu poezie. Doprovodný program nabídne např. autorské představení Bořšč.

OBR: Zpěvačka kapely Zuby Nehty

Legenda českého ženského punku kapela Zuby Nehty vystoupí v rámci Mezinárodního festivalu poezie ve Valašském Meziříčí

Valašské Meziříčí bude ve dnech 11.-13.11. hostit 46. Mezinárodní festival poezie. V rámci festivalu proběhne soutěž v přednesu poezie o štít města, za touto soutěží se do Valmezu sjedou nejlepší čeští a slovenští recitátoři. „České recitátory zastupují ti nejlepší z festivalu Wolkerův Prostějov, slovenskou obdobou této soutěže je Hviezdoslavův Kubín. Umístění z dolního Kubína pak soutěží s českými recitátory právě ve Valašském Meziříčí,“ prozradila dramaturgyně S-klubu Hana Marková.

Doprovodný program nabídne Boršč, nebo třeba Zuby Nehty

Recitační soutěže různých kategorií budou probíhat v dopoledních a odpoledních hodinách, večer se návštěvníci mohou těšit na zajímavý doprovodný program. Ve čtvrtek to bude autorské představení dvojice Eva Čechová a Hana Malaníková s názvem Bořšč. Jedná se o představení na pokračování inspirované světem A.P.Čechova, které tato autorské dvojice hraje již od roku 2004 a dle slov Hany Malaníkové „je pokaždé na trochu jiné téma.“

Páteční večerní program zajistí legendy českého ženského punku, kapela Zuby Nehty. Tyto dámy se po delší odmlce v roce 2006 vrátily na scénu a prý chystají nové věci. Kapela slavila úspěch mimo jiné i ve Spojených Státech, kde absolvovala společné turné s kapelou Už Jsme Doma. Sobotní večer pak obohatí trio Oldřich Janota, Růžena Děcká a Dalibor Pimek, ovšem vrcholem večera a celého festivalu vůbec bude vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií recitační soutěže o štít města.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ve Valašském Meziříčí se bude podávat Bořšč!