Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ve středu proběhne v Lucerna Music Baru křest kompilace King of Prague Vol.2

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

22. 1. 2011

Foto: Basta FidelUnikátní vinylová kompilace King of Prague, stmelující dohromady pražské žánrové rozmary, se po roce dočkala svého druhého dílu. Křest, který proběhne ve středu 26. ledna v pražském Lucerna Music Baru, láká na jména jako Mr. Cocoman&Solid Vibes, Kato, nebo Basta Fidel.

Foto: Basta Fidel

Basta Fidel vystoupí na křtu kompilace Kings of Prague Vol. 2, Zdroj: archiv kapely

Stále větší počet hudebních fanoušků se vrací k hudebním nosičům s tou nejvyšší možnou zvukovou kvalitou, tedy vinylovým deskám. Kvalitní asfalt už tedy opět není doménou pouze DJů, ale vrací se zpět do našich domovů. Tento trend reflektuje i vinylová kompilace Kings of Prague Vol. 2, která vychází právě na vinylu. Její křest proběhne ve středu 26. ledna v pražském Lucerna Music Baru.

Oproti první edici se tato unikátní vinylová kompilace, přinášející výběr z tvorby různých pražských kapel, více žánrově otevřela, vedle ska&reggae interpretů tak můžete na kompilaci nalézt skladby od projektů Prago Union, PSH, WWW, Queens of Everything, nebo Prague Conspiracy.

Na Kings of Prague Vol. 2 také uslyšíte enormně více česky zpívaných skladeb, a také zde naleznete mnohem více speciálních skladeb, některé kapely dodaly své tracky exkluzivně pro tuto kompilaci. Velkou senzací je například nečekaný disko hit z dílny Fast Food Orchestra, úspěch sklízí také povedená spolupráce Dr. Karyho a Mr. Cocomana. Kapely Švihadlo a Urban Bushman zase na kompilaci poskytli ochutnávku ze svých chystaných desek.

Release party King of Prague Vol. 2 proběhne ve středu 26. ledna od 20 hodin. Své skladby zahrají Basta Fidel, kteří v loňském roce vydali album Fu, Mr. Cocoman s kapelou Solid Vibes, pro tento večer doplnění o Dr. Karyho, a také Chaotic. Těšit se můžete také na speciální dj set, který si připravil Kato, jinak MC Prago Union, warm-up večera pak obstarají Messenjah a Selector Boldrik. Lístky jsou k dispozici v předprodeji Lucerna Music Baru za 100,- Kč, na místě se budou prodávat za 120,- Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ve středu proběhne v Lucerna Music Baru křest kompilace King of Prague Vol.2