Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ve Francii si našeho Milana Kunderu hýčkají. Teď mu vydají speciální edici

Nadšení čtenáři Milana Kundery se mají na co těšit. Na následující měsíc francouzské nakladatelství Gallimard plánuje vydat Kunderovo dílo v exkluzivní edici.

FOTO: Edice La Pléiade

Edice La Pléiade jaké vydává francouzské nakladatelství Gallimard, Zdroj: commons.wikimedia.org

Gallimard je pařížské nakladatelství, v němž původně český spisovatel publikuje svá díla od doby, co se natrvalo usadil ve Francii. Nyní mu nakladatelství projevilo úctu největší, zařadí ho do speciální edice La Pléiade.

Vše v jednom

Milan Kundera je jeden z mála spisovatelů, který se takové edice dočká ještě za svého života. Většině spisovatelů se totiž věnuje až posmrtně. A čím je La Pléiade tak vzácná? Skládá se z několika svazků, které jsou menšího formátu, v kožené vazbě a se zlatým písmem na hřbetu. Kvalitní papír je samozřejmostí. Navíc kromě samotných děl jsou do edice přidány také rukopisy, anotace, různé poznámky a další zajímavosti, které zapříčiní to, že se každý fanda daného spisovatele na kratší či delší chvíli ocitne v sedmém nebi.

Co se týče kunderovské edice, v prvním svazku budou zařazená jeho česká díla, jako je Žert, Směšné lásky a nebo Nesnesitelná lehkost bytí. Druhému svazku budou patřit naopak francouzsky psané texty, například L´Immortalité, La Lenteur, L´Ignorace, eseje a překlad divadelní hry Jakub a jeho pán.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ve Francii si našeho Milana Kunderu hýčkají. Teď mu vydají speciální edici