Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Cenu Josefa Škvoreckého 2011 čeká mužské finále

FOTO: literaturaV Praze na konci srpna proběhlo vyhlášení pěti finalistů pátého ročníku literární Ceny Josefa Škvoreckého 2011. O naprostém vítězi porota rozhodne až na podzim.FOTO: literatura

Do pátého ročníku Ceny Josefa Škvoreckého bylo nominováno čtrnáct titulů zaběhnutých českých spisovatelů. Do druhého kola, ze kterého vyjde absolutní vítěz, se dostalo pět spisovatelů: Jan Balabán, Jaroslav Kovanda, Jaroslav Rudiš, Martin Ryšavý a Ivo Tretera. Kdo z nich bude nejlepší a s cenou si odnese i čtvrt milionu korun rozhodne porota během podzimu.

Je už jasné, kdo bude vítězem?

Podle tajemníka poroty Václava Krištofa se porotci při prvním hlasování přiklonili k jednomu z titulů vícekrát než k ostatním. To však nemusí mít na konečný výsledek vliv. Porotci totiž mezitím mohli změnit názor a přiklonit se k jinému titulu.

Cena Josefa Škvoreckého je literární ocenění udělované za původní českou prózu od roku 2007. Celkem sedmnáct porotců rozhoduje o přidělení první ceny v podobě částky čtvrt milionu korun. Součástí Ceny Josefa Škvoreckého jsou také studentské kategorie Próza a Poezie pro středoškoláky. Vzhledem k dlouhodobě vysoké kvalitě přihlašovaných prací, je hodnocení studentské literární tvorby pro porotce velmi potěšující součástí soutěže.

Širší nominace na Cenu Josefa Škvoreckého 2011

Hana Andronikova: Nebe nemá dno

Jan Balabán: Zeptej se táty

Markéta Baňková: Straka v říši entropie

Radka Denemarková: Kobold

Pavel Gábl: Penis pravdy 2012

Jaroslav Kovanda: Gumový betlém

Zdeněk Mahler: Muž, který přežil Lidice

Stanislav Moc: Schůzky s ďáblem

Petr Pazdera Payne: Pouti a pouta

Jaroslav Rudiš: Konec punku v Helsinkách

Martin Ryšavý: Vrač

Petr Šabach: S jedním uchem naveselo

Jiří Šulc: Mosty do Tel Avivu

Michal Viewegh: Další báječný rok

Ivo Tretera: Vzpomínky na Bohumila Hrabala a na život vůbec

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cenu Josefa Škvoreckého 2011 čeká mužské finále