Ve druhém vydání knihy Tachles, Lustig zemřelý spisovatel odpovídá na otázky pár dní před smrtí

FOTO: Karel Hvížďala!Fotoreportáž!Druhé vydání knihy rozhovorů Karla Hvížďali s Arnoštem Lustigem nazvané Tachles, Lustig se právě objevilo v knihkupectví. Autor knihu doplnil o otázky a odpovědi, které si se zemřelým spisovatelem vyměnil pár dní před jeho smrtí.

[album: https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_04_19_hvizdala-krest/]

Na křtu knihy, který proběhl 19. dubna v Paláci Luxor, nechyběli hosté z okruhu blízkých přátel Arnošta Lustiga – zpěvačka a herečka Jitka Molavcová, spisovatel Ivan Kraus, herec Tomáš Töpfer, ředitel nakladatelství Mladá Fronta a moderátor Eduard Hrubeš, který usedl mezi diváky.

Všichni přítomní se postarali o dobrou atmosféru křtu. Jitka Molavcová hned v úvodu zazpívala a vybrala písničku, kterou měl Arnošt Lustig v divadle Semafor nejraději. Karel Hvížďala vyprávěl o vzniku knihy, hlavně o nových šedesáti stranách, které s Arnoštem dokončovali zhruba dva týdny před jeho smrtí. Až do poslední chvíle prý Lustig neztrácel svůj pověstný optimismus. O veselé příběhy s nezapomenutelným spisovatelem se podělili i Ivan Kraus a Tomáš Töpfer.

Vyprávěli se dokonce i vtipy, což byla jedna z oblíbených disciplín Arnošta Lustiga. Diváci pak dostali prostor pro své dotazy, Jitka ještě zazpívala píseň na rozloučenou a začalo se podepisovat.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Eva Makovská
Pro Topzine pracuje od listopadu 2010 ale focení se neprofesionálně věnuje již řadu let. Během studia na střední škole navštěvovala fotokroužek se zaměřením na zpracování klasické fotografie.Před šesti lety začala fotit na digitální zrcadlovku, absolvovala několik kurzů a workshopů v Institutu digitální fotografie, příležitostně se účastní veřejných setkání a besed s profesionálními fotografy - jejich rady a zkušenosti doplňuje četbou knih a časopisů o fotografování. A samozřejmě fotí a fotí....

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*