Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Ve druhém vydání knihy Tachles, Lustig zemřelý spisovatel odpovídá na otázky pár dní před smrtí

Redakce

Redakce

23. 4. 2011

FOTO: Karel Hvížďala!Fotoreportáž!Druhé vydání knihy rozhovorů Karla Hvížďali s Arnoštem Lustigem nazvané Tachles, Lustig se právě objevilo v knihkupectví. Autor knihu doplnil o otázky a odpovědi, které si se zemřelým spisovatelem vyměnil pár dní před jeho smrtí.

[album:

Na křtu knihy, který proběhl 19. dubna v Paláci Luxor, nechyběli hosté z okruhu blízkých přátel Arnošta Lustiga – zpěvačka a herečka Jitka Molavcová, spisovatel Ivan Kraus, herec Tomáš Töpfer, ředitel nakladatelství Mladá Fronta a moderátor Eduard Hrubeš, který usedl mezi diváky.

Všichni přítomní se postarali o dobrou atmosféru křtu. Jitka Molavcová hned v úvodu zazpívala a vybrala písničku, kterou měl Arnošt Lustig v divadle Semafor nejraději. Karel Hvížďala vyprávěl o vzniku knihy, hlavně o nových šedesáti stranách, které s Arnoštem dokončovali zhruba dva týdny před jeho smrtí. Až do poslední chvíle prý Lustig neztrácel svůj pověstný optimismus. O veselé příběhy s nezapomenutelným spisovatelem se podělili i Ivan Kraus a Tomáš Töpfer.

Vyprávěli se dokonce i vtipy, což byla jedna z oblíbených disciplín Arnošta Lustiga. Diváci pak dostali prostor pro své dotazy, Jitka ještě zazpívala píseň na rozloučenou a začalo se podepisovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ve druhém vydání knihy Tachles, Lustig zemřelý spisovatel odpovídá na otázky pár dní před smrtí