×
TOPZINE.cz

Ve 100 letech zemřel významný český vědec Walter Ehrlich. Zkoumal krevní tlak

mereni-krevniho-tlaku-lekar-doktor
Zdroj: Shutterstock.com

V Baltimoru v USA v úterý zemřel česko-americký vědec a lékař Walter Ehrlich, bylo mu 100 let. ČTK o tom informovala jeho rodina.

mereni-krevniho-tlaku-lekar-doktor
Zdroj: Shutterstock.com

Ehrlich se narodil v roce 1915 v židovské rodině poblíž Karlových Varů a v roce 1934 se zapsal ke studiu medicíny na pražské Karlově univerzitě. Tu ale musel po německé okupaci Československa opustit a během války sloužil v exilových jednotkách československé armády ve Francii a v Británii. Po válce studia medicíny dokončil a začal se odborně věnovat zejména výzkumu v oboru kardiovaskulárních chorob, doktorát získal v roce 1961.

V roce 1963 odjel Ehrlich na pozvání univerzity v Michiganu do USA, kde se rozhodl k emigraci. Společně s rodinou se mu Československo podařilo opustit v roce 1966.

V USA Ehrlich vybudoval vědeckou kariéru v rámci univerzity Johnse Hopkinse v Baltimoru, kde pracoval až do roku 1985 a zaměřoval se zejména na výzkum krevního tlaku. Mimo jiné díky experimentům se psy se mu podařilo objasnit jako roli hraje při vzniku hypertenze periferní krevní oběh.

Autor ČTK

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..