×
TOPZINE.cz

Ve 100 letech zemřel významný český vědec Walter Ehrlich. Zkoumal krevní tlak

V Baltimoru v USA v úterý zemřel česko-americký vědec a lékař Walter Ehrlich, bylo mu 100 let. ČTK o tom informovala jeho rodina.

mereni-krevniho-tlaku-lekar-doktor
Zdroj: Shutterstock.com

Ehrlich se narodil v roce 1915 v židovské rodině poblíž Karlových Varů a v roce 1934 se zapsal ke studiu medicíny na pražské Karlově univerzitě. Tu ale musel po německé okupaci Československa opustit a během války sloužil v exilových jednotkách československé armády ve Francii a v Británii. Po válce studia medicíny dokončil a začal se odborně věnovat zejména výzkumu v oboru kardiovaskulárních chorob, doktorát získal v roce 1961.

V roce 1963 odjel Ehrlich na pozvání univerzity v Michiganu do USA, kde se rozhodl k emigraci. Společně s rodinou se mu Československo podařilo opustit v roce 1966.

V USA Ehrlich vybudoval vědeckou kariéru v rámci univerzity Johnse Hopkinse v Baltimoru, kde pracoval až do roku 1985 a zaměřoval se zejména na výzkum krevního tlaku. Mimo jiné díky experimentům se psy se mu podařilo objasnit jako roli hraje při vzniku hypertenze periferní krevní oběh.

Autor ČTKNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..