Vdechla plastu život. Prohlédněte si recyklované skulptury Sayaky Ganz

FOTO: recyklovane_sochy

Dát nechtěným věcem nový tvar a smysl. To je filozofie Sayaky Ganz: vyrábí dynamické sochy z vyhozených kusů plastu. Japonka tak ukazuje, že okouzlující dílo lze vytvořit i z obyčejných věcí.

„Věřím, že všechny předměty a organismy mají duši,“ říká výtvarnice. „Byla jsem vychována v tom, že předčasně vyhozené předměty potom po nocích v odpadkovém koši pláčou a naříkají.“ Proto se rozhodla dát plastovým odpadkům druhou šanci.

S pomocí umělých materiálů dokáže dokonale napodobit krásy přírody. Její poslední série s názvem Running ukazuje zvířata v pohybu, v elegantních i dynamických barvách. Se svojí prací slaví úspěchy po celém světě: vystavovala samostatně v Londýně, Tokiu, New Yorku, San Francisku nebo v Toledu.

Sayaka Ganz žila v mnoha zemích celého světa, doma se však cítí v Japonsku a zcela se ztotožňuje s šintoistickým myšlením. Tím je prodchnut celý její život, včetně toho pracovního. Další strhující skulptury si můžete prohlédnout na jejích oficiálních stránkách.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá
Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*