Vdechla plastu život. Prohlédněte si recyklované skulptury Sayaky Ganz

FOTO: recyklovane_sochy

Dát nechtěným věcem nový tvar a smysl. To je filozofie Sayaky Ganz: vyrábí dynamické sochy z vyhozených kusů plastu. Japonka tak ukazuje, že okouzlující dílo lze vytvořit i z obyčejných věcí.

„Věřím, že všechny předměty a organismy mají duši,“ říká výtvarnice. „Byla jsem vychována v tom, že předčasně vyhozené předměty potom po nocích v odpadkovém koši pláčou a naříkají.“ Proto se rozhodla dát plastovým odpadkům druhou šanci.

S pomocí umělých materiálů dokáže dokonale napodobit krásy přírody. Její poslední série s názvem Running ukazuje zvířata v pohybu, v elegantních i dynamických barvách. Se svojí prací slaví úspěchy po celém světě: vystavovala samostatně v Londýně, Tokiu, New Yorku, San Francisku nebo v Toledu.

Sayaka Ganz žila v mnoha zemích celého světa, doma se však cítí v Japonsku a zcela se ztotožňuje s šintoistickým myšlením. Tím je prodchnut celý její život, včetně toho pracovního. Další strhující skulptury si můžete prohlédnout na jejích oficiálních stránkách.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá
Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*