Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Vchodové dveře do domu? Bez těchto parametrů jsou vám k ničemu

Komerční sdělení

Komerční sdělení

12. 12. 2022

Chcete mít opravdu vymazlený dům a zaměřili jste se na dveře, jenže nevíte, jak zvolit ty správné? Když dočtete náš článek až do konce, budete vybírat vchodové dveře do domu jako profík. Vysvětlíme vám totiž, na jaké základní parametry se zaměřit.

Bez certifikátu ani ránu

Každé kvalitní vchodové dveře do domu by měly mít certifikaci. Ta dokládá, že dveře splňují všechny předepsané vlastnosti, třeba odolnost, od níž se odvíjí i výše pojistky. Každá pojišťovna přitom požaduje jiný stupeň bezpečnosti. Proto je potřeba si podmínky pečlivě nastudovat, jinak vám v případě vloupání hrozí, že nedostanete plnou náhradu škod.

Bezpečnostní třída na prvním místě

Bezpečnostní třída je u vchodových dveří do rodinného domu klíčová. Má jednotlivé stupně, podle kterých se určuje ochrana při napadení nástroji a doba, za kterou můžou být dveře překonány. Pokud vůbec.

Jestli doma nemáte drahé umění nebo jiné velké cennosti, budou vám naprosto vyhovovat vchodové dveře do rodinných domů s bezpečnostní třídou 3. Ta se postará o vysokou odolnost proti poškození dveří běžnými nástroji, které lupiči používají. Třeba páčidlem, šroubovákem, ruční vrtačkou nebo kladivem.

Staré zárubně musí pryč

Vsadit vchodové dveře do domu 80 cm nebo 90 cm do starých zárubní? To se rozhodně neodpouští. Nejen že byste přišli o komplexní ochranu proti vloupání, ale také o dobré těsnění. Dveřní křídlo proto musí být vždy vyměněno spolu se zárubněmi. O to se postarají montážníci, které k vám dodavatel zboží pošle.

Vchodové dveře

Protihluk a ochrana před požárem

Další vlastnosti, které se vám budou stoprocentně hodit, jsou protihluk a protipožární ochrana. Díky nim vás nebude rušit hluk aut nebo sousedovic dětí zpoza dveří. Samotné odhlučnění dveří se testuje průchodem zvuku a je označováno počtem decibelů.

Ochrana před požárem zase stanoví, jak dlouho umí vchodové bezpečnostní dveře do domu odolávat plamenům a poskytnout vám potřebný čas k evakuaci. Základní stupnice, která protipožárnost určuje, je stanovena od 15 do 180 minut.

A nakonec i vzhled

Funkčnost už máme za sebou. Takže nám zbývá jediné, a sice vzhled vchodových dveří do domu. A v dnešní době je opravdu z čeho vybírat. Na trhu jsou nejrůznější materiály, provedení i dekory. Mezi oblíbené barvy českých domácností patří vchodové dveře do domu zlatý dub a klasické bílé vchodové dveře do domu.

Vy se ale nenechte ovlivňovat a vyberte si takové, na které se budete rádi dívat po dlouhá léta.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vchodové dveře do domu? Bez těchto parametrů jsou vám k ničemu