Menu
TOPZINE.cz
Sport

VC Brna: Kornfeil zajel životní závod a skončil pátý

Martin Slabý

Martin Slabý

15. 8. 2010

Jakub KornfeilLukáš Pešek? Karel Abraham? Chyba lávky, vážení. Největší českou hvězdou motocyklové Velké ceny ČR v Brně byl sedmnáctiletý mladíček Jakub Kornfeil, který v nejnižší kubatuře skončil na vynikajícím pátém místě.

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil Zdroj: motogpsports.cz

Už sobotní kvalifikace ukázala, že by Jakub Kornfeil, který tuto sezónu v seriálu debutuje, mohl zajet svůj nejlepší výsledek v kariéře. V nabitém startovním poli obsadil velmi dobré čtrnácté místo. V neděli před polednem však ukázal, že to zdaleka nebylo vše, co v Brně předvedl.

Sedmnáctiletému závodníkovi se výborně vydařil už start, když se rychle propracoval na desátou příčku. Tu pak během devatenáct kol dlouhého závodu famózní jízdou postupně vylepšoval. Fanoušci jen žasli, když  Kornfeil zajížděl téměř nejrychlejší kola ze všech závodníků, což mu pár kol před cílem vyneslo umístění v nejlepší šestce. V posledním okruhu si na pár vteřin vyzkoušel, jaké to je jezdit na čtvrté příčce. Tu sice nakonec neudržel, páté místo a skalp mnoha hvězd v čele s průběžně vedoucím závodníkem celého seriálu Španělem Márquezem je však i tak vynikajícím výsledkem.

Nicolás Terol

Nicolás Terol Zdroj: motogp.com

Na start se nakonec postavil i Ladislav Chmelík, který si účast v nedělním vyvrcholení programu sice původně nevybojoval, ale výjimka od ředitelství závodu mu ji umožnila. Statečný boj pro Chmelíka skončil osm kol před koncem, kdy odstoupil. Andrea Toušková výjimku nevyužila a nedělního klání se nezúčastnila. Z vítězství se  radoval Španěl Nicolás Terol, který za sebou nechal zbytek osazenstva o více jak dvacet vteřin.

Třída Moto2 pro české barvy zdaleka tak úspěšná nebyla. Karel Abraham sice zajel nadějný trénink, kdy skončil na druhém místě, kvalifikace mu však stejně jako Lukáši Peškovi nevyšla, když dvakrát upadl. Z jednoho z pádů si bohužel odnesl otřes mozku, kvůli kterému mu lékaři účast v závodě zakázali. Lukáš Pešek se z kvalifikační pětadvacáté příčky posunul na hranici první patnáctky, ale jedenáct kol před protnutím cílové pásky musel ze závodu kvůli technickým potížím odstoupit. Pro Patrika Vostárka skončilo veškeré snažení už ve třetím kole. I zde triumfoval Španěl, když jako první projel cílem Toni Elías.

Nadvládu Španělů na VC Brna, kterou během víkendu navštívilo rekordních 238 210 diváků, potvrdil Jorge Lorenzo, který vévodil nejsilnější třídě MotoGP a upevnil si vedení v šamiponátu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VC Brna: Kornfeil zajel životní závod a skončil pátý