Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Varieté na DVD: Na jevišti vládne Aguilera zpěvem. Tancem moc ne

Hvězdné obsazení v podání Cher – Aguilera, zpěv, tanec a polonahé ženy. Jednoduchý příběh s novátorskými prvky a spoustou blyštivých věciček. Jeviště a show, především to můžete od Varieté čekat.

Talenty nehledám, ale kdo se vetře, ten nám to natře, Zdroj: distributor filmu

Film

Popelka s prořízlou pusou, to je ve skutečnosti Ali (Christina Aguilera). Nadějná dívka odjede do velkoměsta, aby si splnila svůj sen. Doslova se vetře do podniku, kam úplně náhodou zabloudila. Začíná jako servírka a končí jako ta největší hvězda, která navíc zachrání celý podnik. Prostě Popelka. Jen její střevíčky jsou více blyštivé a o jejich ztrátě nemůže být řeč.

Podobné příběhy už zde sice byly, ale Varieté do těchto vod vnáší některé nové prvky. Zápletka je řešena poměrně netradičním způsobem, i když některým stereotypům se bohužel nevyhnula. Ale tak už to v pohádkách bývá, ne? Konec dobrý, všechno dobré. Na druhou stranu zde máme možnost dozvědět se něco nového, například k čemu jsou dobrá vzdušná práva.

Filmová klišé ve Varieté jsou odhalena v podrobnější recenzi

Herci jsou vybráni velice dobře. Mnoho lidí sice Cher osočuje, že je až moc umělá, ale co je komu do toho. Na roli majitelky kabaretního podniku se perfektně hodí. Navíc je sympatické, že se nesnaží působit jako mozek světa, ale dokáže přiznat, že úplně nerozumí úředním dopisům. Christina Aguilera je také dobrou volbou. I když diváka úplně nepřesvědčí o svých výjimečných tanečních vlohách, bohatě stačí ji slyšet zpívat a dívat se na ni. Vypadat ve filmu dobře je totiž polovina úspěchu.

Na estetické stránce filmu se mohli tvůrci dosytosti vyřádit. Varieté je přehlídka nejrůznějších kostýmů, paruk, barevných světel, blyštivých doplňků, líčidel a samozřejmě i polonahých slečen. Jevištních scén je zde hodně a jsou doslova pastvou pro oči. A songy? Těžko říci, jestli se na vystoupení lépe kouká nebo jestli se lépe poslouchají. Jsou prostě perfektní!

Velice překvapivá je originalita romantických scén. Nejsou přeslazeně táhlé jako med, ale naopak svěží a vtipné jako romantický letní deštík. Nechci tvrdit, že v nich má film své největší kvality (ty jsou totiž zmíněny především v předchozím odstavci), ale v porovnání s ostatními romantickými filmy je to celkem dobré.

Show must go on!

Snímek sice úplně neuchvátí, ale ani neurazí. Muzikálů již bylo dost a Chicago je stejně jen jedno. Přesto ve zdejším kabaretovém prostředí můžeme pozorovat jistou lehkou modernizaci. Ocení to především fanoušci Cher či Aguilery, milovníci kloboučků, hůlek a síťovaných punčoch.

DVD

Disk je vybaven výbornou kvalitou obrazu a mnoha dobrými bonusy. Prvním z nich je možnost si celý film přehrát s režisérovým komentářem, kdy se vyjadřuje k jednotlivým scénám. Bohužel bez českých titulků. Dále máte možnost zhlédnout šest výborných kompletních vystoupení, alternativní úvod a nepovedené záběry.

Obal má krásný design, ale chybička se přece jen vloudila. Hrubka na přední straně DVD působí velice neprofesionálně. Přiznám se ale, že jsem si ji také hned nevšimla. Nápis Potřebuješ legendu… aby jsi stvořil hvězdu (špatně!!! – abys) by vám opravila snad každá verze Wordu.

Varieté (Burlesque)

Drama/Muzikál/Romantický
USA, 2010, 116 min

Režie: Steve Antin
Hrají: Christina Aguilera, Cher, Stanley Tucci, Kristen Bell, Cam Gigandet, Alan Cumming, Peter Gallagher, Eric Dane, Stephen Lee

Zvuk: 5.1 (česky, anglicky, maďarsky, rusky), 5.1 VO (polsky)
Titulky: české, slovenské, anglické, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, řecké, hebrejské, hindské, maďarské, islandské, litevské, polské, portugalské, rumunské, srbské, slovinské, turecké
Bonusy: Komentář režiséra, 6 kompletních vystoupení, Alternativní úvod, Nepovedené záběry

Hodnocení: 3***
Hodnocení DVD: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Varieté na DVD: Na jevišti vládne Aguilera zpěvem. Tancem moc ne