Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vánoční trhy v Ostravě končí, kluziště však zůstává pro veřejnost otevřeno

Redakce

Redakce

26. 12. 2011

FOTO: Kluziště v OstravěCo by to bylo za město, kdyby nepořádalo vánoční trhy. Ani tolik kritizovaná Ostrava nezůstala pozadu a připravila svým obyvatelům příjemnou vánoční atmosféru. A jako třešničku na dortu vytvořila umělé ledové kluziště pro všechny fanoušky bruslení.

FOTO: Večerní bruslení na vás udělá dojem

Večerní bruslení na vás udělá dojem, Zdroj: www.sareza.cz

Kdo chtěl nasát alespoň trošku vánoční atmosféry, zajisté zavítal na Masarykovo náměstí v centru Ostravy, kde na něj čekaly stánky s pochutinami všeho druhu, od svařáku po bramboráčky. Návštěvníci se mohli těšit z vystoupení folklórních skupin či z různých soutěží i akcí. Přestože však městečko v městečku navozovalo příjemnou vánoční náladu, nebylo ničím výjimečné a, jak se říká, nepřekvapilo.

Velkým lákadlem pro mnohé příchozí je však veřejné kluziště, které se nachází rovněž na Masarykově náměstí. Ledová plocha je barevně osvětlená, takže se vaše vlasy alespoň na chvíli budou lesknout ve světle reflektorů a vaše bruslařské kreace doprovodí libozvučný tón známých hitovek.

Provoz: 26. listopad 2011 – 8. leden 2012
Rozměry: 30 x 15 metrů
Otevřeno: denně od 10:00 do 20:00
Zapůjčení bruslí: 50 Kč plus 500 Kč záloha
Vstup: zdarma

Pokud nejste zrovna fanda zimních sportů, bojíte se veřejného ponížení či máte zkrátka jen oteplováky ve špinavém prádle, můžete se přijít na bruslaře alespoň podívat. Hudba a duch Vánoc v mnohých vyvolávají potřebu předvést svůj krasobruslařský (anti)talent, tudíž je o zábavu postaráno i pro přihlížející.

Klouzání se po ledové ploše při svitu měsíce a ostravských pouličních lamp je také jedním ze způsobů, jak prožít romantické rande.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoční trhy v Ostravě končí, kluziště však zůstává pro veřejnost otevřeno