Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Vánoční stres? Aneb 5 tipů jak se mu vyhnout

Hohoho, ten kouzelný čas už klepe na dveře. Místo toho, abyste se na něj těšili, se Vám ale honí hlavou, jak stihnete zvládnout všechny tradiční vánoční povinnosti? Koupit dárky, napéct několik druhů cukroví nebo vyzdobit svůj domov – je toho dost. Naše šikovné tipy Vám poradí, jak se z toho nezbláznit.

Pokud se budete držet našich rad, žádný vánoční stres Vám nehrozí. Dárky, jídlo a ozdoba nakoupené už několik týdnů dopředu? Paráda! Můžete si poklepat po rameni, odvedli jste skvělou práci. Stačí se jen posadit, vyložit nohy na stůl a sledovat to šílenství z tepla domova.

Začněte plánem

Nenechte se ničím překvapit. Každá dobrá strategie stojí na propracovaném plánu. Sepište si, co všechno chcete do Vánoc stihnout. Vědět dopředu, pro koho jaký dárek koupit a kde ho najít, Vám může ušetřit spousty času až budete kroužit po obchodním centru. Nezapomeňte si pro každou položku na seznamu stanovit deadline. To dodá celému plánu strukturu a organizovanost. Určete si priority.

Prozkoumejte nákupní terén

Zmapujte své okolí. Jaké obchody nabízejí ten nejlepší sortiment nebo akční nabídky? Znát svůj terén ušetří nejen čas ale i peníze. Možná na internetu najdete přesně to, co potřebujete. V tom případě počítejte s tím, že doručení nějakou dobu trvá. A v období Vánoc to platí dvojnásob.

Udělejte z lovu dárků příjemné odpoledne

Proč si nevylepšit nákupy příjemnou společností? Vezměte s sebou kamaráda, který Vám bude oporou. Nejen že si užijete kopec srandy, ale můžete od něj dostat nové vánoční tipy. Dalším plusem je, že získáte dvě extra ruce, které ponesou nákupní tašky. Můžete tak nakoupit víc a přitom se míň zapotit.

Určete si budget

Kolik boudou letošní Vánoce stát je nejspíš otázka, která se vybaví většině z nás. Co si budeme namlouvat, naše peněženka bude trpět. Nicméně můžeme ovlivnit jak moc. Nikde není napsáno, kdy mají nákupy odstartovat. Před obdobím Vánoc se tradičně setkáme s výprodejovým šílenstvím – jinak známým jako Black Friday. Spousty dárků můžete nakoupit již v tento den nebo několik dní před a po, kdy slevy stále běží. Nechcete si nechat ujít ty nejvýhodnější nabídky, ale už Vám na nezbývají peníze? Řešením může být krátkodobá půjčka. A abyste nad výběrem té správné nestrávili hodně času, pomůže online srovnávač půjček, jakým je Moneezy. Vždy ale pečlivě vybírejte, pro jakou nabídku se rozhodnete. Nenechte se v tom vánočním shonu upsat k něčemu, čeho byste mohli litovat.

Zachovejte chladnou hlavu

Vánoce jsou časem pohody a klidu. Není žádný důvod panikařit. Akorát to může vést ke koupi nevhodného dárku, nevkusné výzdoby nebo nekvalitního jídla. Nadechnout a uvolnit. Dopřejte si něco sladkého na zub, co Vás pohladí na duši. Poslechněte si příjemnou hudbu, zkoukněte oblíbený film, vydejte se na procházku do přírody. Jednoduše si to užijte. Druhý den budete zase klidní a můžete dostat plno nových nápadů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vánoční stres? Aneb 5 tipů jak se mu vyhnout