Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Vánoční líbání vyžaduje krásné a kvalitní líčení rtů

Redakce

Redakce

23. 12. 2010

FOTO: PolíbeníK jedné z krásných tradic Vánoc patří i (ne)čekané polibky pod jmelím. Co udělat pro to, aby naše rtěnka i po vášnivé chvilce vypadala svůdně? A jakou rtěnku vůbec zvolit?

FOTO: Polibek

Polibek, Zdroj: New Yorker

V první řadě bychom si měli uvědomit, jakou rtěnku, přesněji jaký odstín rtěnky vybrat. K tomu nám může napomoct i to, jaký barevný typ jsme. Obecně rozslišujeme čtyři barevné typy pojmenované podle ročních období.

Jarní typ se vyznačuje světlou pletí se zlatavým podtónem, stejně tak světle blond až světle hnědými vlasy též s odlesky do zlaté. Tento typ by se měl vyvarovat zářivým barvám a naopak sáhnout po barvách přírody – meruňková, hrášková, zlatohnědá a co se barvy rtěnky týče, vedle nesáhnete s odstínem dooranžova až zlata.

FOTO: Přírodně svůdný make-up

Přírodně svůdný make-up, Zdroj: youtube.com

Letní barevný typ má stejně jako jarní světlou pleť, avšak s chladným namodralým pododstínem. Barevná škála barev vlasů je od platinové až po hnědou vždy s lehce popelavým nádechem. Stejně jako jarní typy by se měly vyvarovat zářivým barvám, naopak jim ale budou slušet studené odstíny – šedomodrá, fialková, vínová, smaragdově zelená. Volba rtěnky je tedy jasná – vínová, tmavě rudá, ale vždy s chladným nádechem.

FOTO: Make-up ve fialkovém odstínu

Make-up ve fialkovém odstínu, Zdroj: youtube.com

Ženy a dívky podzimního typu mají jednu velkou výhodu, a to se svými vlasy. Ty jsou husté a kvalitní, avšak často s barvou dozrzava a červena. Pleť u tohoto typu je světlá s nádechem do barvy šampaňského či meruňkové. Jak sám název napovídá – podzimnímu typu nejvíc sluší barvy podzimu – zelená, khaki, žlutá a i ostře oranžová. Rty samy o sobě většinou mají dost výraznou červenou barvu, stačí je tedy jen přibarvit rtěnkou ve středním odstínu červené.

FOTO: Scarlett Johansson

Scarlett Johansson a její rudé rty, Zdroj: commons.wikimedia.org

A naposled zimní typ, který se dělí ještě na dva podtypy – tzv. Sněhurku a Jižanku. Parametry obou snadno odvodíme. Sněhurka se může pyšnit světlou pletí a tmavými vlasy,  naopak Jižanka má nespornou výhodu oproti ostatním – v létě se opálí krásně do hněda. Oběma sluší výrazné, studené odstíny, které si ostatní nemůžou dovolit, například tedy tmavě modrá, jedlově zelená, citrónově žlutá a výrazná červená. Sáhnout můžete také po neonových barvách. Barva rtěnky tedy jasná – krvavě červená bude tou pravou volbou.

FOTO: Milla Jovovich

Milla Jovovich a líčení rtů, Zdroj: youtube.com

Při nákupu rtěnky se vyplatí držet hesla čím dražší, tím lepší. U dražší rtěnky je opravdu menší šance, že se vám nátěr na rtech rozteče nebo obtiskne na zuby. Pokud si rtěnku kupujeme s vědomím, že se rtů nebudeme dotýkat je sami, je dobré sáhnout i po tzv. neslíbatelné rtěnce.

Odstín už známe, rtěnku máme koupenou a jdeme do finále – jak ji správně nanést? První bod naší mise je zbavit rty odumřelých buněk. Použijeme tedy buď speciální peeling, a nebo si rty několikrát přejedeme zubním kartáčkem namočeným ve vodě. Teď je potřeba rty pořádně hydratovat. K tomu nám poslouží klasický jelení lůj a nebo každá jiná pomáda, kterou naneseme v tlusté vrstvě a necháme pořádně vstřebat. Rty krásně vyživí i med, který stejně jako pomádu natřeme na rty a necháme působit.

FOTO: Líčení rtů

Správné nanášení rtěnky, Zdroj: youtube.com

A jak s líčením? Rty máme připravené a při nanášení make-upu si je lehce přepudrujeme. Rtěnka pak bude mít menší tendenci se rozpíjet do okolí. Ze stejného důvodu rty obtáhneme konturovací tužkou ve stejném odstínu rtěnky. Konturka je zrádná věcička, a proto si její použití raději nacvičte ještě před samotným líčením. A poslední fáze je samotné nanášení rtěnky. Funguje to úplně jednoduše – s pomocí štětečku k tomu určenému vymalováváme rty a nepřetahujeme konturku.

FOTO: Rtěnka Dior

Rtěnka Dior, Zdroj: commons.wikimedia.org

Nalíčené rty obtiskneme do kapesníku, můžeme je ještě lehce přepudrovat a popřípadě do středu spodního i horního rtu nanést trochu lesku. A máme hotovo. Poslední, co musíme, je zbytek líčení přizpůsobit rtěnce. Rty už jsou tak dost výrazné, takže pokud nechceme vypadat jako levná omalovánka, zvolíme jen decentní líčení očí – třeba jen tužku a řasenku.

Jak na rtěnku už víme, tak hurá pod jmelí!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoční líbání vyžaduje krásné a kvalitní líčení rtů