Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vánoční kytarová nadílka v podání Blackout a spol.

Redakce

Redakce

15. 12. 2009

blackoutPro fanoušky tvrdé kytarové muziky čekalo 13. prosince v Lucerna Music Baru vánoční překvapení. Mini-festival světových ambicí nabídl koncert pěti kapel z pěti zemí, v jejichž čele stáli welští Blackout.

Templeton Pek Zdroj: myspace.com/templetonpek

Templeton Pek, Zdroj: myspace.com/templetonpek

Úvodu se ujali Angličané Templeton Pek se svou skate-punkovou tvorbou v anglickém kabátě. První dvě písničky slibovaly zajímavý koncert, ale pokračovalo se mezích hranic, které styl tvorby omezují a k žádnému překvapení již nedošlo. Bohužel si večer užívala více kapela než publikum a tomu měla také uzpůsobit i svojí show. Hraní mezi lidmi, kteří sotva pokyvovali hlavou působilo spíše trapně. Jinak byl koncert odehrán dobře a energicky a výběr Temleton Pek na začátek byl zvolen dobře.

Destine Zdroj: myspace.com/destinedestine

Destine, Zdroj: myspace.com/destinedestine

Nizozemští Destine naopak předčili očekávání a předvedli výtečnou show. Na rozdíl od Templeton Pek dokázali své nadšení, které vkládají do své hudby, přenést i na publikum a nachystat tak výbornou půlhodinovou párty. Fanoušci jejich tvorbu znali a hity jako Stars nebo In Your Arms byli vřele přivítány už v úvodu. Destine jsou důkazem toho, že pop-punk se značnou dávkou klišé funguje a funguje dobře, ale nebyl to jediný aspekt úspěch. Kapela byla výborně sehraná a živé vystoupení, v jejich podání, překonalo nahrávky.

Hopes Die Last Zdroj: myspace.com/hopesdielast

Hopes Die Last, Zdroj: myspace.com/hopesdielast

Koncert italských Hopes Die Last byl největším zklamáním večera. Už jednou české publikum nepřesvědčili na Rock for People a i tentokrát potvrdili, že nedokáží udělat slušnou živou show. Kapela působila nehomogenně a nedokázala pracovat s publikem. Muzikanti hráli solidně, ale na pódiu působili jako žáčci z nedělní školy, kteří se nejsou jistí, co tam vlastně dělají. Nový screamař Daniele naopak působil, jako kdyby k ostatním členům nepatřil, a divokým poskakováním po odposleších si kompenzoval své komplexy. Když ale utichla hudba kapela začala ladit nástroje a dělala, jako by tam vůbec nebyla, a Daniele se sklopeným zrakem něco mumlal do mikrofonu nesrozumitelnou angličtinou.

Nepřesvědčila ani nová tvorba, která je nepovedenou kopií Underoath, a tak jediné světlé chvilky přišly se starou tvorbou jako Thank You For Coming nebo Tempus Vincit Omnia, kde ale chyběl původní zpěvák Nick, který kapelu dříve táhl a vokály basáka Becka skoro nebyly slyšet kvůli špatnému zvuku.

Hand to Hand Zdroj: myspace.com/handtohand

Hand to Hand, Zdroj: myspace.com/handtohand

O předposledních Hand to Hand z USA se dá jen těžko psát, jejich koncert se musí vidět. Výborná hudba v podání výtečných, sehraných muzikantů v čele s charismatickým showmanem, který byl v tu chvíli jednoznačným králem Lucerny. Publikum se v jednu chvíli nechalo unášet energickou směsí metalu a emocoru a v zápětí s otevřenou pusou zíralo na zpěváka Roba Kelloma, který nejenže bravurně kombinoval zpěv a screamo, ale také si hrál s fanoušky, jako kdyby mu patřili. A oni mu opravdu patřili. Jednoznačně to potvrdil, když seskočil do kotle a pařil s nimi, přičemž ale stále zpíval. Hudební sekce kapely předvedla, že dokonale ovládá své nástroje a že jsou sehraní jako jeden muž nejen hudebně, ale i pódiově a jednotnými pohyby vysílala do davu vlnu energie a nadšení.

The Blackout Zdroj: myspace.com/theblackout

The Blackout, Zdroj: myspace.com/theblackout

Headlineři večera welští The Blackout potvrdili svůj post už v začátku, kdy se do setmělého Lucerna Music Baru zazněl dětský chorál zpívající koledu a do něj kapela vtrhla na pódium, aby dokázala, proč získala lukrativní kontrakt u Epic Records. Spolupráce muzikantů i v tomto případě fungovala na výbornou a zpěvácká dvojice Shawn a Gavin se skvěle doplňovala. Jejich hity I Don’t Care, Save Our Selves nebo Children of the Night byly přivítány s bujarým nadšením. Práce s fanoušky nesla své plody a ani The Blackout si neodpustili infiltraci mezi ně. Zvláštní byl moment, kdy si zpěvák Shawn na pódiu začal převlékat kalhoty. Jednalo se o trable s konfekcí nebo o propracovaný trik, jak zaujmout fanynky? Kapela rozhodně využila svou třičtvrtěhodinku naplno a vydala ze sebe všechno.

Jediné, co této našlápnuté akci ubíralo, byla unavující délka, přesahující čtyři hodiny, a nezvládnutý zvuk (zejména u předkapel), který už je na českých koncertech tradicí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoční kytarová nadílka v podání Blackout a spol.