Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Vánoční dekorace, bytové doplňky a tipy na vánoční dárky, to vše pro vás

Redakce

Redakce

8. 12. 2010

FOTO: Bytové doplňkyMáte už všechny vánoční dárky? Určitě ještě ne a proto vám opětovně poradíme pár tipů, které by se mohly hodit. Dnešní speciál se bude týkat bytových doplňků a dekorací. Objevujte, inspirujte se, vybírejte a zahrajte si na Ježíška!

FOTO: Bytové doplňky

Bytové doplňky, Zdroj: sedaci-pytle.cz

Venku je zachumeleno, postupně se objevuje vánoční výzdoba a je ten pravý čas začít myslet na Vánoce a dárky. Nikdo přeci nemá rád stres těsně před, tak vzhůru k novým nápadům a inspiracím. Poradíme vám, čím a komu můžete letos udělat radost.

Bytové doplňky a originality jsou jednak praktické a jednak mohou být krásné a tak komukoliv zpříjemňovat domov nebo pokoj. Na dnešním trhu je spoustu možností, kde tyto věci shánět. Můžete vyzkoušet klasiku, jako je třeba Ikea nebo Homeart.

FOTO: Bytové doplňky

Stylové bytové doplňky, Zdroj: H&M.com

Nebo pokud vás láká originalita, probrouzdejte internetové obchody nebo weby, kde lidé prezentují své vlastní výtvory (www.fler.cz). Zajděte také do menších obchůdků, které nabízí jedinečné zboží (Modro-bílá linie).

Inspirovat jste se mohli třeba také na Designbloku nebo různých interiérových veletrzích, kde čeští designéři vystavují své návrhy. Leckteré se dají i zakoupit nebo objednat. Krásné věci prodávají samozřejmě značková interiérová studia, třeba BoConcept nebo Hülsta.

FOTO: Bytové doplňky

Originální hodiny atelierDSGN, Kolážový rámeček Glana (349,- Kč), Zdroj: Fler.cz, Ikea.cz

Maličkostí do bytu můžete udělat radost třeba kamarádkám, pro které každoročně vymýšlíte dárečky. Svíčky, vázy, nádobí, tácky, polštářky, zrcadla, obrázky a rámečky, hodiny, různé krabičky, křesílka, lampy, povlečení, květináče, deky a ubrusy, dekorace s vánočními motivy atd. Zkrátka cokoliv. V každém takovém obchodě jistě objevíte věcičky, které zaujmou a potěší. Ikea každoročně nabízí množství takových doplňků za skvělé ceny.

FOTO: Nevšední mísa z Ikea

Mísa Ikea Stockholm (499,- Kč), Zdroj: Ikea.cz

Můžete si pořídit a někomu darovat třeba i krásné nalepovací motivy na zeď (www.nalepsi.cz). Květiny, figury, zvířata, dětské a abstraktní nálepky. Novinkou jsou kolekce zrcadlových nálepek a dřevěné reliéfy. Hodí se jak do dětských pokojíčků, tak klidně do obýváků. Objednat si můžete i prvotřídní tapety. Vkusný a vtipný dárek.

Interiérové doplňky můžete vybírat opravdu pro každého. Hodí se pro přátele i rodiče. Můžou být dárkem osobním, ale zároveň neutrálním. Od drobností až po drahé značkové kousky.

FOTO: Nalepovací dekorace na zeď

Nalepovací dekorace na zeď (570,- Kč), Zdroj: Nalepsi.cz

Tipy:

Svíčky – Normální nebo voňavé, různých tvarů a velikostí. S vkusným svícnem nebo bez. K Vánocům patří a hodí se třeba pro kamarádky v kombinaci s příjemným leskem na rty. Kombinací je nekonečné množství. V Ikea momentálně mají spoustu druhů a vůní.

Rámečky – Nebo rámečky s obrázky a fotkami. Vybírejte neobyčejné kousky nebo ty obyčejné vyplňte koláží fotek a máte parádní dárek pro babičky a dědy.

FOTO: Vonné svíčky, Ikea

Balení tří vonných svíček, 69,- Kč, Zdroj: ikea.cz

Polštářky – Ženy milují polštářky. V posteli, na křeslech, na sedačkách v obývacím pokoji a vůbec všude. Dokonalý doplněk, který dokáže pozvednout celý prostor. Velikosti a barva jsou jen na vás. Příjemná dekorace, která potěší jak maminku, tak kolegyni.

Lampičky a svítidla – Jestli váš manžel třeba rád čte, pořiďte mu k posteli lampičku, která vám oběma udělá radost. Jemu ze stránky praktické, vám z té estetické.

FOTO: Stolní lampa Fillsta, Ikea

Stolní lampa Fillsta (599,- Kč), Zdroj: Ikea.cz

I většími a dražšími věcmi (částečným vybavením ložnice nebo obýváku) můžete vyřešit vánoční dárky. Nový kuchyňský stůl, pohovka, postel či židle jsou věci sice potřebné, ale leckdy také útulné i designové, a tak nám díky dokonalému provedení život a bydlení jen zpříjemní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoční dekorace, bytové doplňky a tipy na vánoční dárky, to vše pro vás