Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Vánoční dárky a půjčka. Jde to k sobě a nehrozí riziko?

Vánoce přinášejí žně nejenom obchodníkům, ale i poskytovatelům předvánočních úvěrů. Mnoho lidí chce udělat svým blízkým radost, ale nemá na nákup dárků dostatek finančních prostředků. Proto si vezmou půjčku. To nemusí být špatně, ale je nutné dodržet několik důležitých principů. Jaké to jsou?

Nenechte se pohltit předvánočním stresem

Mezi nejčastější chyby, které lidé dělají při podání žádosti o půjčku na nákup dárků, patří:

  • Absence racionálního myšlení – nechat se unést emocemi může být někdy správné, ale v případě půjček to neplatí. Zde je potřeba zapojit hlavně rozum a pragmatismus.
  • Řešení pod časovým tlakem – další chybou je chvatný nákup dárků. Je potřeba mít dostatek času jak na výběr dárku, tak na výběr poskytovatele rychlé půjčky.
  • Méně je někdy více – pokud nemáte k dispozici dost peněz, nepůjčujte si na příliš drahé dárky. Obdarovaný bude mít radost i z drobnosti, jestliže byla darována od srdce.

Hlavní zásady předvánočních půjček

  1. Je půjčka opravdu nutná? Nejprve se zamyslete, zda nebankovní půjčku skutečně potřebujete. Možná dokážete celou situaci vyřešit jinak. Např. vlastnoruční výrobou dárku.
  2. Kolik si půjčit? Jestliže jste se pro půjčku rozhodli, měli byste si určit její limit. Vždy vycházejte z toho, že byste se neměli zadlužit příliš. Navíc vám musí zbýt měsíční rezerva na nečekané výdaje.
  3. Na jak dlouho? Tento bod přímo souvisí s celkovou půjčkou. Zvažte, jestli vám nebude stačit malá půjčka před výplatou, kterou vrátíte bez problémů hned v dalším měsíci. Je to určitě lepší varianta, než splácet dluh několik měsíců. Ovšem nesmíte jít do rizika, kdy si nejste jisti, zda dokážete takto rychle půjčku vrátit. Když neznáte odpověď, raději si splátky rozložte do delšího období.
  4. Za kolik? Tuto otázku byste měli řešit vždy. Snaha o získání nejlevnější půjčky je správná a navíc reálná. Existuje mnoho velmi zajímavých nabídek!
  5. Jak si půjčit? Jednoznačně nejjednodušší cesta k výběru je online srovnání půjček. V klidu a z pohodlí domova si porovnáte všechny nabídky a vyberete tu nejlepší půjčku. Online srovnání nabízí mnoho druhů úvěrů, včetně půjček bez doložení příjmů. Jakmile se rozhodnete, můžete rovnou podat online žádost.

Jaké půjčky byste neměli přehlédnout

První půjčky zdarma

Tento druh půjček by měl být vaší první volbou, jestliže je dokážete splatit v nabízeném termínu. První půjčku zdarma můžete získat jen v případě, že jste si u daného poskytovatele ještě nikdy nepůjčili. Naštěstí tuto půjčku nabízí hned několik nebankovních společností, takže ji můžete obdržet několikrát, i když pokaždé jinde.

Kdo nabízí první půjčku zdarma

BB půjčka

Nebankovní první půjčka zdarma je k dispozici od 1 000 Kč do 5 000 Kč s dobou splatnosti až 30 dní. Je poskytována žadatelům od 21 let na cokoliv. Podmínkou je doložení příjmů.

Zaplo půjčka

U Zaplo můžete získat až 8 000 Kč, přičemž doba splatnosti je 30 dní. Jde o půjčku bez účelu, o kterou může podat žádost každý, kdo dosáhl věku 18 let. Dokládá se potvrzení o zaměstnání.

Provident půjčka

Tato nebankovní půjčka je zajímavá tím, že ji můžete splácet až 3 měsíce. Je na cokoliv a první půjčka zdarma má limit 9 000 Kč. Žadatel musí mít věk 18 let a prokazatelný zdroj příjmů.

Další půjčky

Jestliže nemůžete získat první půjčku zdarma, nebuďte smutní. Poskytovatelé ostatních půjček totiž v tomto období neustále vyhlašují nové a zajímavé akce.

Mezi oblíbené nabídky patří vrácení splátek za předpokladu, že dlužník platí řádně a včas. Např. společnost Home Credit vrátí až 20 splátek, v závislosti na délce splatnosti. U Home Credit si můžete půjčit 10 000 Kč až 250 000 Kč na dobu 12 až 96 měsíců.

Narazit můžete i na různé soutěže, kde lze vyhrát věcné ceny. Soutěž aktuálně nabízí Půjčka7 nebo nebankovní půjčka CreditOn.

Toto je jen krátký přehled výhodných nebankovních půjček. Pro více nabídek navštivte portál bezvamoney.cz případně rovnou klikněte na přehled nebanových půjček.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vánoční dárky a půjčka. Jde to k sobě a nehrozí riziko?