Menu
TOPZINE.cz

Foto: Herečky na zkoušce

Velké scéna Městských divadel pražských si na devět prosincových dnů připravila obnovenou premiéru představení České Vánoce, hry plné koled a skvělé nálady. Nejkrásnější svátky v roce tedy můžete zažít vícekrát a navíc v příjemném kulturním prostředí. Divadlo nezapomíná ani na slavnostní závěr roku. Silvestrovské veselí zahajuje Saturninem a Vraždou poznané nutnosti.

Herečky na zkoušce

Herečky pilně zkouší České Vánoce. Zdroj Městská divadla pražská

V režii Petra Svojtky vznikla ojedinělá inscenace. Hra České Vánoce není vánočním představením v klasickém slova smyslu. Představuje svéráznou adaptaci starého známého příběhu, jež je inspirována lidovým barokním divadlem, Ladovskými jesličkami a také dnešní většinově ateistickou společností, která Vánoce již dávno nevnímá jen jako svátky slavící Boží narození.

Koledy české i zahraniční

Více než hodinu se divák může nechat okouzlovat blížící se vánoční atmosférou, vyjadřující nefalšovanou pohodu a klid. K pravým vánočním svátkům neodmyslitelně patří koledy, které zastupují hlavní složku této inscenace. „Představení jsme prodloužili a přidali jsme dvě koledy navíc, které budou jak české, tak zahraniční,“ představuje blíže obnovenou hru Divadla ABC dramaturg Jiří Janků.

Zuzana Kajnarová

Zuzana Kajnarová se připravuje na koledy

V inscenaci nejde jen o zvěstování narození Božího syna, ale i o zkoumání paradoxů, které tato skutečnost nese, je-li zasazena do českého prostředí. Vše se nese v duchu velké nadsázky a příběh přináší nečekané a paradoxní situace.

Jinými slovy, vedle oblíbených i méně známých koled a atmosféry plné vánoční nostalgie se můžete těšit i na komické situace a dialogy, které ukazují, jak to asi mohlo vypadat, když do nejmenované vsi kdesi v České kotlině dorazila zpráva o narození spasitele. Věříme, že toto poněkud bizarní spojení vás dojme i současně pobaví.

Martin Písařík

Dočkáme se i hudebního čísla Martina Písaříka

V představení Jiřího Janků se objeví spousta známých tváří ÁbécéčkaHanuš Bor, Vasil Fridrich, Dana Batulková, Jiří Hána, Martin Písařík, Zuzana Kajnarová a mnoho dalších.

Děti, je tu Mikuláš!

Dne 4. prosince 2010 od 15 hodin budou České vánoce patřit převážně těm nejmenším z nás, dětem. Ale už o hodinu dřív, tedy ve 14 hodin, přijde do divadla Mikuláš a jeho pomocníci, kteří všem hodným dětičkám rozdají dárky. Na této akci můžete využít rodinnou vstupenku (při koupi dvou vstupenek za plnou cenu máme pro vaše děti do 15 let vstupenku zdarma).

Silvestr s MDP

Poslední den v roce můžete prožít kulturně a zkrátit si tak čekání na půlnoční veselí. V netrpělivě očekávaném příchodu Nového roku vám pomohou jak Divadlo ABC, tak komorní Rokoko.

V Rokoku se bude hrát od 15:30 a 19:00 představení Vražda jako poznaná nutnost, černou komedii o tom, že každou důležitou práci má provádět odborník, s Danou Syslovou v titulní roli.

ABC přivítá Saturnina od 14:30 a 19 hodin. Hudební férie na motivy slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky, která vypráví o sluhovi, jenž způsobí v poklidném životě svého zaměstnavatele řadu překvapivých zvratů. V hlavních úlohách Vasil Fridrich, Jiří Hána a kapela Ondřeje Havelky Melody Makers.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoční atmosféra v Divadle ABC