Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vánoce v ZOO Jihlava právě začínají

Redakce

Redakce

1. 12. 2009

vecerni-prohlidkyZoologická zahrada láká návštěvníky na klubový večer, vánoční výzdobu pavilonů, adventní dílny nebo nové přírůstky mezi jejich svěřenci.

Zdroj: ZOO Jihlava

Vánoce v ZOO, Zdroj: ZOO Jihlava

Z Číny přes Tibet až do Indie je název besedy, která se uskuteční ve čtvrtek 3. prosince od šesti hodin večer v klubovně ZOO. Své zážitky z cest po různých východních zemích přijde prezentovat cestovatel Jiří Kočí z Havlíčkova Brodu.

Vůně adventu a Vánoc

První změnou, kterou přináší čas Vánoc, je vyzdobení celého areálu jihlavské ZOO. Vánoční stromečky poputují do několika pavilonů a nachystaný bude i černošský betlém.

V sobotu pátého a v neděli 6. prosince se návštěvníci můžou těšit na akce s názvem Adventní dílny v zoo. Za příplatek 20 korun si každý bude moci vyrobit dekoraci nebo dárek. V sobotu se navíc ještě objeví samotný Mikuláš a v neděli se předvedou nejmladší levharti v pavilonu šelem.

Po celý prosinec bude také probíhat první ročník vánoční sbírky Vánočky pro kočky aneb buďme štědří nejen k sobě. Kdokoliv bude moci přispět na opuštěné kočky pomocí krmiv nebo pamlsků.

 

 

Mládě gibona zlatolícího, Zdroj: ZOO Jihlava

Mládě gibona zlatolícího, Zdroj: ZOO Jihlava

Novinky ze zvířecích výběhů

Mezi nejčerstvější přírůstky v Jihlavě patří čtyřčata kapybar, lákadlem je také sedm letošních mláďat levhartů a v neposlední řadě výroční desáté mláďátko gibona zlatolícího. Právě tento druh opic patří mezi kriticky ohrožené.

 

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoce v ZOO Jihlava právě začínají