Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vánoce v Praze: Kam se vydat za betlémy? Na netradiční do Muzea Karlova mostu a za skleněnými do Betlémské kaple

Lucie Jeřábková

Lucie Jeřábková

23. 12. 2010

!SPECIÁL!K Vánocům neodmyslitelně patří betlémy. Letos již počtvrté mohou návštěvníci Muzea Karlova mostu zhlédnout výstavu netradičních jesliček v rámci výstavy nazvané Betlémy u Karlova mostu. Tradiční výstava v Betlémské kapli je letos zaměřena především na skleněné betlémy.

FOTO: Slaměný betlém

Slaměný betlém, Foto: Lucie Jeřábková, Topzine.cz

Za netradičními betlémy do Muzea Karlova mostu

Muzeum Karlova mostu letos počtvrté připravilo výstavu Betlémy u Karlova mostu, kde se návštěvníkům představují netradiční jesličky. Jako každý rok mohou návštěvníci obdivovat slaměný betlém s postavami v životní velikosti, který ručně vyrobil polský umělec Andrzej Wrzecionek se svou manželkou.

Hned vedle je k vidění Ptačí betlém a jesličky z kukuřičného šustí, které jsou inspirovány stavbou Karlova mostu a se 115 postavami je to vůbec nejrozsáhlejší betlém svého druhu. Byl zapsán i do knihy rekordů.

Letošní novinkou je Vltavský rybí betlém, jehož součástí je dvou tisíci litrové akvárium s živými kapry a před akváriem jsou místo klasických jesliček umístěni polidštění obyvatelé řek a rybníků. Náhled do historie papírových betlémů umožní výstava, která byla připravena ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů. Při posezení v muzejní kavárně můžete obdivovat Námořnický betlém.

Muzeum Karlova mostu, Křižovnické náměstí 3, Praha 1

Výstava potrvá do 6. února 2011

Otevírací doba: 10:00 – 18:00 hodin

Skleněné Vánoce v Betlémské kapli

Tradiční vánoční výstava je připravena v podzemních prostorách Betlémské kaple. Návštěvníci mohou zhlédnout betlémy z nejrůznějších materiálů, ale hlavním tématem letošního roku je sklo. Z tohoto materiálu jsou kromě betlémů k vidění i podmalby na sklo nebo vitráže a foukané ozdoby. Výstava představuje díla umělců z celé republiky i několika základních škol.

Betlémská kaple, Betlémské náměstí 4, Praha 1

Výstava potrvá do 3. ledna 2011

Otevírací doba: 9:00 – 18:00 hodin

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoce v Praze: Kam se vydat za betlémy? Na netradiční do Muzea Karlova mostu a za skleněnými do Betlémské kaple