Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vánoce v Praze: i malé vánoční trhy mají své kouzlo

Lucie Jeřábková

Lucie Jeřábková

20. 12. 2010

!SPECIÁL!Nemáte ještě nakoupené vánoční dárky a nechce se vám jít do přeplněných obchodních center? Potom zkuste zajít na vánoční trhy, kde ze šperků, ozdob a dalších ručně vyráběných výrobků nějaký dárek určitě vyberete. Navíc si užijete atmosféru tradičních Vánoc, kterou byste v obchodních centrech jen těžko hledali.

FOTO: Vánoční trhy na náměstí Míru

Vánoční trhy na náměstí Míru, Foto: Lucie Jeřábková, Topzine.cz

Kromě trhů na Staroměstském a Václavském náměstí nabízí Praha ještě několik menších a méně známých vánočních trhů. Sice nejsou tak velkolepé, ale jejich kouzlo spočívá právě v tom, že se mezi vánočními domečky nemusíte mačkat se stovkami dalších lidí. I atmosféra těchto trhů často bývá tak nějak přátelštější.

Na co se můžete těšit?

Na náměstí Míru čeká návštěvníky téměř šedesát prodejních stánků s převážně ručními výrobky. U kostela svaté Ludmily září fialový vánoční strom a domečky s nápisy, které prozradí, co vám zde nabízejí. Můžete tedy navštívit Medový krámek, Hlavolamy, Radůstky nebo Mýdlárnu. Těšit se můžete i na dřevěné hračky a stánek s čaji.

Samozřejmě nechybí ani jesličky a vánoční speciality, jako je svařák nebo staročeské trdlo, které zde mají asi nejlevnější z vánočních trhů v centru Prahy. Rozhodně ale doporučuji zastávku u stánku č. 28, kde jsou k prodeji výrobky z chráněných dílen.

FOTO: Vánoční trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad

Vánoční trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad, Foto: Lucie Jeřábková, Topzine.cz

Nedaleko Míráku se konají trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad. Také tady atmosféru dotváří osvětlený kostel, tentokrát Nejsvětějšího srdce Páně. Zajímavé zboží nabízí například stánek se šperky, a i tady jsou trhy doplněny doprovodným programem.

Menší vánoční trhy jsou letos připraveny i na Palackého náměstí na Novém Městě, kde strom září barvou šampaňského a vánoční zboží nabízí dvacet prodejních stánků. Na těchto trzích můžete ochutnat moravská vína.

Vánoční trhy na náměstí Míru, náměstí Jiřího z Poděbrad i na Palackého náměstí jsou denně otevřeny od 10 do 19 hodin a končí Štědrým dnem.

Za dalšími trhy se v Praze můžete vydat na náměstí Republiky, do Holešovic nebo na Anděl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoce v Praze: i malé vánoční trhy mají své kouzlo