Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vánoce v Brně: Galerie Vaňkovka opět sází na klasický vánoční kýč. Vánoce se Santou a jeho sobím spřežením

Redakce

Redakce

16. 12. 2010

!SPECIÁL!Setkáváme se s tím čím dál častěji. Amerikanismus, myšlenka, že vše, co pochází z Ameriky, je dokonalé, lákavé, bez jediné chybičky. Hamburger a hranolky nebo tradiční české jídlo? Dušičky nebo Halloween? Santa nebo Ježíšek? Čemu dáváte přednost vy?

FOTO: Plyšový sobi ovládli Vaňkovku

Plyšový sobi ovládli Vaňkovku, Zdroj: galerie-vankovka.cz

Vánoční období je tu a přípravy v plném proudu. A tak jako každé Vánoce vyvstává otázka: „Věříme stále ještě na Ježíška nebo jsme se nechali pohltit americkými kýči, ztělesněnými Santa Clausem a jeho sobím spřežením, vánočními pohádkami od Walta Disneyho a tradičními americkými Christmas Carols (Vánočními koledami)?“ Galerie Vaňkovka v Brně letos opět vsadila na pravé americké Vánoce.

Mohutný vánoční strom s velkými kulatými ozdobami se vyjímá v samém srdci nákupní Galerie Vaňkovka. Jako každý rok nechybí ani pódium, na kterém se vám až do 23. prosince představí taneční školy, pěvecké sbory, mažoretky z Brna a blízkého okolí. Stále zde ještě máte šanci prožít bohatý vánoční program.

FOTO: Vánoční vystoupení v Galerii Vaňkovka

Vánoční vystoupení v Galerii Vaňkovka, Zdroj: galerie-vankovka.cz

Čeho si ale v galerii nejde nevšimnout, jsou desítky vánočních sobů rozmístěných v celém areálu. Tyto postavičky upoutají leckteré malé dítě. Jsou velcí, roztomilí, prostě plyšoví. Děti si je oblíbily, a stejně jako si tyto postavičky podmanily jejich vědomí o klasické představě Vánoc, tak si i nejedno dítě vybaví pod pojmenováním Ježíšek amerického Santu. Je ale čemu se divit? Vždyť právě Galerie Vaňkovka vybízí děti k tomu, aby odeslali svůj dopis Ježíškovi, zatímco se vyfotí na Santově klíně.

Pokud se vaše představy o Vánocích opravdu shodují s tímto americkým trendem, pak máte na návštěvu Santy ještě dostatek času. Do Galerie Vaňkova zavítá na saních se svým sobím spřežením ještě několikrát.

Focení se Santou a fotografickou školou NICOM

Čtvrtek 16.12. od 13 do 18 hodin

Pátek 17.12. od 13 do 18 hodin

Sobota 18.12. od 10 do 20 hodin

Neděle 19.12. od 10 do 20 hodin

Podrobný program vánočních akcí v Galerii Vaňkovka naleznete na jejich oficiálních stránkách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoce v Brně: Galerie Vaňkovka opět sází na klasický vánoční kýč. Vánoce se Santou a jeho sobím spřežením