Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vánoce v Brně 2012: Vánoční trhy začnou již na konci listopadu

Eva Chytková

Eva Chytková

23. 11. 2012

FOTO: Vánoce v BrněJako každoročně začínají vánoční trhy v Brně na několika místech současně. Letos budou zahájeny rozsvícením vánočního stromečku na náměstí Svobody již 30. listopadu.

FOTO: Vánoční trhy na náměstí Svobody

Vánoční trhy na náměstí Svobody. Zdroj: Tradicnivanoce.cz

Letošní Vánoce se neúprosně blíží a s nimi i vánoční trhy. V moravské metropoli se konají na několika místech. V Brně budou na návštěvníky čekat stovky stánků s občerstvením, dekoracemi nebo dárkovým zbožím. Součástí bude kulturní program, ukázky řemeslné výroby a betlémy.

Náměstí Svobody

Centrem veškerého dění a vánoční atmosféry bude náměstí Svobody, kde bude v pátek 30. listopadu v 17  hodin slavnostně rozsvícen vánoční strom. Letos v anketě zvítězil smrk ztepilý. Na náměstí bude umístěna i tradiční zvonička, kde si každý může něco přát.

Trhy budou probíhat až do 1. ledna 2013, ale zůstanou zde jen stánky s jídlem. Z náměstí Svobody směrem k Radnické ulici a v Labyrintu podzemí budou probíhat vánoční aktivity.

Zelný trh a Moravské náměstí

Na Zelném trhu začnou vánoční trhy 26. listopadu a končí 23. prosince. Také zde se slavnostně rozsvítí vánoční strom.

Na Moraváku ani letos nebudou chybět vánočně laděné trhy. Začínají 30. listopadu a končí přímo na Štědrý den. Zde budou stánky a atrakce věnované dětem.

Brněnské Výstaviště

Již šestnácté vánoční trhy na Výstavišti se konají jako připomínka tradic Vánoc a sváteční atmosféry. Součástí je tradiční řemeslnický jarmark nebo Moravský vánoční trh s bohatou nabídkou občerstvení a nápojů.  Důležitým prvkem bude doprovodný zábavný program pro dospělé i děti, ve kterém vystoupí více než padesát účinkujících. Trhy se konají od 7. do 16. prosince v pavilonech F a G1.

Vánoce v brněnské ZOO

Rozsvícení vánočního stromečku nemine ani brněnskou Zoologickou zahradu. Rozsvícení stromku se koná podruhé v historii a letos začne 1. prosince v 16 hodin, kdy ho rozsvítí primátor města Brna Roman Onderka. Po celý den bude v areálu zahrady připraven bohatý program a děti mají od 12 hodin vstup do zoo zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoce v Brně 2012: Vánoční trhy začnou již na konci listopadu