Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vánoce na Spektru: Jak přežít Everest a Cestování podle představ

Redakce

Redakce

12. 12. 2009

everestTelevizní stanice Spektrum se letos na Vánoce podívala trochu z jiného úhlu a výsledkem jsou dva cestovatelské dokumenty, na které se můžeme těšit.

Zdroj: TV Spektrum

Zdroj:TV Spektrum

První pořad nese název Jak přežít Everest (Ultimate survival Everest). Každoročně se na vrchol vydává mnoho odvážlivců, ale jenom vyvoleným se podaří vylézt až nahoru. Mezi ty odvážné patří i čtyřčlenný tým v čele s kanadským alpinistou Benem Websterem, kteří unikátní výstup na nejvyšší horu světa natáčeli na kameru. Prostřednictvím čtyř objektivů se pokusí divákům ze čtyř různých úhlů pohledu přiblížit, jaké strasti horolezce na cestě na vrchol mohou potkat. Jak vše dopadne, kdo jako první dosáhne na vytouženou trofej, koho čekají problémy, kdo výstup vzdá a koho zastaví nebezpečí, na to vše se můžete podívat 27. prosince v 8:10 a ve 2:55.

Hranice existují proto, abych měl co překračovat, a bludy jsou na světě proto, abych měl co rozptylovat.“

Jamys Ramirez

Druhým lákadlem Spektra je Cestování podle představ (Travel – fact or fiction), které bude vysílané 23. prosince od 13:05 a 13:35. Zvídavý Jamys Ramirez se pokusí vyvrátit polopravdy, fámy a městské legendy. Odpoví například na otázku, jestli Socha Svobody leží v New Yorku, nebo v New Jersey. Jestli Austrálii opravdu zalidnili britští trestanci a poradí, kde se ubytovat, když chcete strávit noc v klidném a tichém prostředí. Hotelový pokoj to rozhodně nebude.

Pokud už vás nebaví dny plné pohádek, zamilovaných příběhů a filmů se šťastným koncem, na Spektru najdete trochu dobrodružství do dnů plných pohody a klidu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoce na Spektru: Jak přežít Everest a Cestování podle představ