Menu
TOPZINE.cz
Sport

Vánoce na sjezdovce už nestíháte! Silvestr je ještě volný

Redakce

Redakce

28. 12. 2010

KlínovecJezdíte vánoční čas trávit ven z města? Pokud se chystáte na hory až teď, je už pozdě. Na Klínovci hlásí plno. Na druhý svátek vánoční je veškerá kapacita zaplněna. Pokud však patříte k té většině, která odjíždí od domácího krbu až po Vánocích a na horách tráví přelom roku, není proč zoufat. Na Klínovci pro vás mají nejen místo, ale nachystali i spoustu novinek.

Klínovec

Černá sjezdovka U zabitýho na Klinovci, Zdroj: klínovec.cz

Zimní sezona začala ve Ski areálu Klínovec v Krušných horách už 18. prosince. Na návštěvníky čeká metrová pokrývka sněhu na sjezdových tratích. V provozu jsou kromě jednoho všechny vleky a lanovky. Na vyznavače běžek čekají upravené běžecké tratě. Óčko snowpark nabízí adrenalinové vyžití.

I letos by měla přivítat pod černou sjezdovkou vyznavače extrémnějšího lyžování U-rampa, tyče, bedny, skoky a mnoho dalších překážek.

Maskot Klínovce

Maskot areálu, Zdroj: klínovec.cz

Po příjezdu máte možnost ulehnout do zhruba 250 lůžek v apartmánech, 330 v hotelech a 650 v penzionech. Na silvestrovský termín je stále dost volných míst. Stejně je tomu až do poloviny ledna. Poté začíná tradiční lyžarská sezona a počet míst v únorových a březnových termínech je již značně menší.

Mnoho hotelů prošlo rekonstrukcí a snaží se navodit atmosféru horské obce. Protipól tomu tvoří projekt horských apartmánů Klínovec Meadows. Skandinávsky pojatý areál by měl přivítat první návštěvníky v průběhu letošního února.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoce na sjezdovce už nestíháte! Silvestr je ještě volný