Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vanilla Sky zahráli pouze ve třech, přesto dostali Prahu do varu

Redakce

Redakce

4. 2. 2011

Vanilla Sky v Praze (Rock Café, 3. února 2011)Čtvrtek 3. února tohoto roku byl pro české fanoušky Vanilla Sky nezapomenutelným. Italští rockeři navštívili již potřetí Českou republiku a rozvířili pražské Rock Café. Čtyřčlenný band odehrál koncert bez zpěváka a kytaristy Briana, který kvůli nemoci nebyl schopen vystoupit, přesto to podle fanoušků byla nejlepší show, kterou zde Vanilla Sky kdy předvedli.

FOTO: Vanilla Sky

Vanilla Sky při vystoupení v pražském Rock Café, Foto: Alena Pospíšilová, Topzine.cz

Je zhruba půl osmé večer, přicházíme do klubu a všude kolem posedávají a popíjejí příznivci italské kapely Vanilla Sky, jejichž koncert má již za krátký čas odstartovat. Jak už to tak bývá, zvukové zkoušky trvají déle, než se předpokládalo, nestíhá se a koncert začíná s hodinovým zpožděním.

Okolo deváté hodiny světla konečně zhasínají, přichází vsetínská předkapela Criminal Collection a publikum se s kelímky piva v ruce nahrne před pódium. Tito pop punkeři během necelé hodiny naladili fanoušky do správné koncertní atmosféry. Největší úspěch sklidili za svou cover verzi hitu Alejandro od Lady Gaga.

Něco málo po desáté se už konečně dostávají na pódium dlouho očekávaní Vanilla Sky. Fanoušci je okamžitě vítají obrovským řevem, jejich oblíbená kapela se do Prahy vrátila po dvou a půl letech. Bohužel, k velkému zklamání všech přítomných, nám kytarista a zpěvák Vinx po první skladbě oznámil: „Moc se omlouváme, ale dnes zahrajeme pouze ve třech. Brian je velmi nemocný. Ale tři jsou lepší než nula, ne?“

Poté se do toho Vinx, Jacopo a Antonio pořádně opřeli a rockovali tak, že nezasvěcený by sotva poznal, že jim jeden člen chybí. Kromě skladeb ze svého nejnovějšího alba Fragile (2010) zahráli i své starší hity. Mezi jednotlivými songy s publikem komunikovali a neustále vtipkovali. Večer lehce ovládla Lady Gaga, jelikož i Vanilla Sky během koncertu vytáhli cover verzi jejího songu – Just Dance.

Tahounem celého koncertu byl bez pochyby Vinx, který kromě svých textů odzpíval veškeré texty Briana. Během velmi milého rozhovoru po vystoupení se nám svěřil: „Fanoušci byli úžasní, ale kvůli nepřítomnosti Briana jsme měli pocit, jako bychom hráli tak trochu poloviční show. Já neumím jeho texty a on zas neumí moje. Teď jsem se je musel všechny naučit nazpaměť, před koncertem jsem pořád běhal na záchod, jak jsem byl nervózní.“

Každopádně Vinx vše zvládnul perfektně, což si zaslouží velký respekt. Když kapela skončila, publikum si volalo tak hlasitě o přídavek, že jsme se dočkali ještě dalších tří songů. Jako třešničku na dortu zahráli svůj největší hit, a to cover verzi písně Umbrella od Rihanny, při které vytáhli fanoušky na pódium, kde pak všichni pařili tak, že se div nepropadli.

Poté kluci rozdali pár podpisů, udělali několik fotek a už byl úplný konec. Fanoušci naplněni zážitky se začali pomalu trousit ven z klubu. Lehce jsme sondovali, jak se jim koncert líbil, a patnáctiletá Katka mluvila snad za všechny: „Vanilla Sky poslouchám už čtyři roky, byla jsem na jejich posledních koncertech v Praze i v Brně a tohle byl naprosto nejlepší ze všech.“

A jak se u nás líbilo Vanilla Sky? Vinx nám prozradil: „Praha se nám velmi líbí. Když jsme tu byli poprvé, měli jsme hodně času si ji prohlédnout. Je to krásné město. Doufáme, že se sem zase vrátíme.“ Příznivci této italské čtveřice se tedy mají na co těšit!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vanilla Sky zahráli pouze ve třech, přesto dostali Prahu do varu