Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vanilla Sky se chystají zpět do Prahy

Redakce

Redakce

2. 2. 2011

Vanilla SkyItalská punk rocková čtveřice, která do své tvorby mixuje nejrůznější styly jako pop nebo elektro, rozpálí ve čtvrtek 3. února pražské Rock Café. Kapela u nás zahraje již poněkolikáté, což svědčí o její oblíbenosti zde v Čechách. Jako host vystoupí vsetínští pop punkeři Criminal Collection.

FOTO: Vanilla Sky

Vanilla Sky, Zdroj: pořadatel koncertu

Vanilla Sky působí na hudební scéně od roku 2002. V tomtéž roce nahráli své první demo Play It If You Can’t Say It, které se vyprodalo během dvou měsíců. V roce 2003 podepsali smlouvu s nahrávací společností Wynona Records a vydali album s názvem Waiting For Something. Od té doby vydali další dvě alba, Changes (2008) a nejnovější Fragile (2010), která vyšla pod labelem Universal Music.

Tito Italové ve své tvorbě míchají punk rock s prvky popu i elektra. Nejvíce na sebe upozornili cover verzí hitu Umbrella od Rihanny. S tímto singlem dobyli hitparády a sledovanost klipu na Youtube se vyšplhala na 17 milionů zhlédnutí. Kapela má na svém kontě stovky koncertů v klubech s hudebními velikány, jako jsou Good Charlotte, The Offspring a nebo Blink 182, vystupovali také na open air festivalech po celé Evropě a v Japonsku.

Vanilla Sky v roce 2009 prodělali velkou změnu, a to odchod dvou členů – bubeníka Lucy Allesandrelliho a baskytaristy Francesca Sarsana. Hlavní tahouny kapely – kytaristy Vincenza Maria Cristiho a Daniela Briana Autoreho – doplnili noví hráči, bubeník Jacopo Volpe a baskytarista Antonio Filippelli.

Čtvrteční koncert začíná ve 20 hodin, vstupné je 260 korun v předprodeji v klubu Rock Café (Národní 20, Praha 1), na místě lístky koupíte za 290 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vanilla Sky se chystají zpět do Prahy