Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vanessa Mae už nefrčí. Praha má Vanessu jinou!

Katarína Straková

Katarína Straková

18. 12. 2009

vanessaDo pražského KC Vltavská se večer 17. prosince sešlo zajímavé spektrum diváků. A všichni s podobným očekáváním; podívat se na šokující show zmrtvýchvstalé české kapely Vanessa.

Skupina Vanessa, zdroj: archiv kapely

Skupina Vanessa, zdroj: archiv kapely

Z hustého sněžení se do teplejších prostor budovy mohli příchozí dostat až po osmé hodině. A následovalo nekonečné vystávání. Fronty na šatnu, fronty na bar a posléze i na záchody. Podle pořadatele prý dorazilo přibližně tisíc lidí, což je na takřka miniaturní prostor Kulturního centra opravdu příliš. Kdyby měl sál nějaké švy, dozajista by praskaly.

Hudební program začal něco po půl deváté nic neříkající předkapelou, která odehrála zhruba hodinový set. Po jeho skončení se stalo něco naprosto nepochopitelného. Na pódium se postavil muzikant ve středních letech s akustickou kytarou a spustil… Už při prvních tónech jeho něžného melancholického drnkání bylo jasné, že tohle mu jen tak neprojde. Publikum ho doslova vykřičelo sborovým Ahoj, chcípni! (jedna z písní na novém albu Ave Agony od Vanessy). Své vystoupení se ještě pokusil obhájit světoznámým a nesmrtelným songem Knocking on Heavens Door, ale úspěch byl asi stejný, jako u dvou předchozích, tedy žádný.

Samotná Vanessa v podstatě nepřekvapila. Pohoršující šovinistické vystoupení, kde šlo evidentně pouze o efekt a  rádoby hrubou pózu. Záměr, tedy šokovat, se jistě u mnohých povedl, ovšem skalní fanoušci z let, kdy ještě skupina působila, nemohli být udiveni. Od záběrů na masturbující slečny na plátně (mimochodem jsem si téměř jistá, že jsem zaslechla stejnou činnost provádět slečnu za zavřenými dveřmi kabinky nepříliš udržovaných toalet), přes červenočerné záblesky světel reflektorů, až po vysoké kožené boty řvoucího zpěváka. Až Vanessa přijde na jeviště s houslemi a zahraje Smetanovu Mou Vlast, to bude teprve šok!

Na závěr malou ochutnávku z jejich tvorby. Videoklip k písni Ahoj, chcípni odmítla Česká televize vysílat pro údajné prvky satanismu.

The YouTube ID of ZNKSa2FkrKI&feature=player_embedded is invalid.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vanessa Mae už nefrčí. Praha má Vanessu jinou!