Menu
TOPZINE.cz
Sport

Vancouver přivítá paralympioniky

Martin Slabý

Martin Slabý

8. 3. 2010

logo_vancouver2010Sotva ve Vancouveru pohasl olympijský oheň a utichl olympijský šum, ožijí tamní sportoviště ruchem paralympijským. Od 12. do 21. března se zde totiž konají jubilejní X. paralympijské hry.

Logo českého paralympijského týmu Zdroj: www.paralympic.cz

Logo českého paralympijského týmu Zdroj: www.paralympic.cz

Česká republika bude mít ve Vancouveru zastoupení v alpském lyžování, kterého se zúčastní čtveřice Anna Kulíšková, Stanislav Loska, Oldřich Jelínek a Radim Kozlovský. Ti své disciplíny odjedou ve Whistleru, kde se budou konat i závody v biatlonu a severském lyžování. Ve hře budeme mít i reprezentanty ve sledge hokeji, kteří budou od soboty do úterý bojovat v základní skupině o postup do play off.

Program her začne pro naše sportovce hned v sobotu, kdy je naplánován sjezd. Nedělní a pondělní dění zaplní Super-G, úterý má předplaceno superkombinace. Po středečním volnu poměří závodníci ve čtvrtek a pátek své síly v obřím slalomu a své účinkování zakončí víkendovými slalomy.

Sledge hokejisté odehrají svůj první zápas v sobotu proti Japonsku. Hned druhý den je čeká souboj s Američany a základní skupinu uzavřou v úterý zápasem proti Korejcům. Vyřazovací boje jsou pak naplánovány od středy do soboty, kdy se uskuteční finálové utkání.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vancouver přivítá paralympioniky