Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Van Gogh na krabičce od bonbonů: jak dělat umění z plechu a modelíny

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

10. 9. 2013

Populární větrové bonbony Altoids nepatří mezi nejekologičtější potraviny; prodávají se totiž v plechových krabičkách. Carolyn Ribstein pro ně ale našla využití: používá je jako malířské plátno.

[nggallery id=2521]

Tedy, ne doslova malířské. Na plechovky totiž lepí polymerovou modelínu, z níž skládá nejrůznější obrázky. A protože jednoduché motivy nejsou dostatečnou výzvou, dělá z modelíny malé kousíčky a z krabiček tak tvoří vysloveně umělecká díla.

Nemalou dávku trpělivosti vyžadovala zřejmě i replika Van Goghovy Hvězdné noci. Přes dokonalou preciznost své práce si ovšem Carolyn nebyla jistá, zda by její práci ocenila veřejnost, a tak krabičky rozdávala pouze jako drobné dárky rodině a přátelům. O to víc pak byla překvapená nadšenými ohlasy, které se sešly během několika hodin poté, co dílka poprvé zveřejnila.

„Kreativní práce mě baví a jejím různým formám se věnuji celý život,“ svěřila se umělkyně. „Z hlíny jsem dřív vyráběla šperky, až později jsem na internetu objevila návod na dekoraci z krabičky od Altoids. To mě chytlo natolik, že jsem se dopracovala až k Hvězdné noci,“ směje se Carolyn. Dekorativní plechovky budou brzy k dostání i v jejím internetovém obchodě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Van Gogh na krabičce od bonbonů: jak dělat umění z plechu a modelíny